Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Targi All4Pack Emballage Paris

Targi All4Pack Emballage Paris

W dn. 21–24 listopada 2022 r. w parku ekspozycyjnym Paris Nord Villepinte odbędzie się kolejna edycja międzynarodowych targów All4Pack Emballage Paris. Wystawa, organizowana co dwa lata, jest przeznaczona dla sektora opakowań i intralogistyki. Organizator, chcąc poznać nastroje panujące w branży, przeprowadził wiosną br. ankietę wśród dostawców i użytkowników opakowań, aby poznać ich opinie na temat ewolucji materiałów opakowaniowych.

Targi All4Pack Emballage Paris przyciagają decydentów z 11 głównych sektorów przemysłowych, takich jak produkty spożywcze, uroda i higiena, dobra konsumpcyjne, towary przemysłowe, napoje i płyny, e-commerce, produkty luksusowe, farmacja i zdrowie, usługi, transport i logistyka. W 2018 r. targi zgromadziły 1,3 tys. wystawców, w tym 49% spoza Francji, oraz 66 tys. odwiedzających, w tym 35% spoza Francji. Jak podkreśla organizator wydarzenia, jednym z priorytetów wystawy jest dostarczanie inspiracji i wspieranie przedstawicieli branży w obliczu obecnych i przyszłych wyzwań, także tych związanych z ekologią. W tym celu, oprócz skoncentrowania pod jednym dachem innowacji, trendów i wiedzy specjalistycznej, dodatkowo przeprowadzono przed najbliższą edycją wydarzenia ankietę wśród profesjonalistów, aby poznać ich opinie na temat ewolucji materiałów opakowaniowych. Pomiędzy 11 kwietnia a 10 maja 2022 r. 211 decydentów należących do branż użytkowników (60%) i dostawców opakowań (40%) ze wszystkich sektorów, firm różnej wielkości, z różnych krajów, odpowiedziało na serię pytań związanych z obecnym stanem branży opakowań. Poniżej wnioski z badania.

Trwa rewolucja w zakresie opakowań bardziej przyjaznych dla środowiska. Cała społeczność targów All4Pack zdaje sobie sprawę z potrzeby ekologicznej transformacji: 88% ankietowanych uważa, że kwestią priorytetową jest korzystanie z opakowań bardziej przyjaznych dla środowiska. Głównymi powodami tej zmiany są oczekiwania konsumentów (69%), korzyści wizerunkowe (56%) oraz zmiany legislacyjne (49%). Z drugiej strony przedstawione bariery to koszt stosowania przyjaznych dla środowiska materiałów opakowaniowych (63%), a ponadto dostępność (43%) i jakość materiałów (37%); przeszkody są częściej podnoszone przez użytkowników opakowań (43%) niż przez dostawców (27%).

Wydaje się, że przed materiałami bio jest świetlana przyszłość. Obecnie papier/tektura (77%) i plastik (73%) pozostają głównymi materiałami używanymi do pakowania. Materiały bio są wciąż mało popularne (18%). Jednak na pytanie o rodzaj materiałów stosowanych w ciągu najbliższych dwóch lat społeczność targów All4Pack wydaje się mieć sprecyzowaną wizję (tylko 0,5% respondentów odpowiedziało „nie wiem”). 37% respondentów deklaruje, że chce zacząć używać bio materiałów w ciągu najbliższych dwóch lat. 46% ankietowanych twierdzi, że chce używać więcej materiałów typu papier i tektura, a 32% zamierza ograniczyć korzystanie z plastiku, jednak niewiele osób planuje z niego całkowicie zrezygnować (5%). Użycie metalu, szkła i drewna powinno pozostać na względnie stabilnym poziomie.

Właściciele marek są prawie jednomyślni w kwestii używania materiałów opakowaniowych bardziej przyjaznych dla środowiska: 88% uważa, że to sprawa jest priorytetowa. Ponad 50% dostawców opakowań uważa, że używanie materiałów bardziej przyjaznych dla środowiska jest priorytetem. Francuscy dostawcy są w awangardzie w tym temacie (100% uważa tę kwestię za raczej lub całkowicie priorytetową).

Dla właścicieli marek oczekiwania konsumentów (68%) są głównym powodem stosowania bardziej przyjaznych dla środowiska materiałów opakowaniowych, szczególnie w przemyśle spożywczym (83%). Korzyści wizerunkowe (59%), zmiany legislacyjne (43%) i wola menedżerów (35%), zajmują kolejne pozycje, szczególnie w dużych firmach.

Po stronie dostawców trzy czołowe pozycje są takie same, ale z różnymi wynikami: 71% wybrało oczekiwania konsumentów jako główny powód stosowania bardziej przyjaznych dla środowiska materiałów opakowaniowych. Na drugim miejscu znajdują się zmiany w ustawodawstwie (57%), a następnie korzyści pod względem wizerunkowym (55%). Wielu Francuzów uważa, że kwestia opakowań bardziej przyjaznych dla środowiska jest priorytetem (średnia 74% na pierwszych trzech pozycjach).

Jeśli chodzi o problemy, dla właścicieli marek główną przeszkodą w stosowaniu bardziej przyjaznych dla środowiska materiałów opakowaniowych jest oczywiście koszt (66%), szczególnie we Francji (71%). W mniejszym stopniu problemem dla wielu firm jest także dostępność (43%) i jakość materiałów (43%). Dla dostawców koszt surowców jest również główną przeszkodą w stosowaniu bardziej przyjaznych środowisku materiałów opakowaniowych (57%), następnie dostępność materiałów (41%), wysokość inwestycji niezbędnych do wykorzystania tych materiałów jest trzecią główną przeszkodą (29%), zwłaszcza dla firm zatrudniających 50 i więcej pracowników (40,5%).

Jeśli chodzi o wykorzystywane materiały, dla właścicieli marek biomateriały są nadal stosunkowo rzadko używane (14,8%). Papier/tektura (86%) i plastik (75,8%) pozostają normą. Szkło jest obecnie wykorzystywane głównie w przemyśle spożywczym (34,7%). Po stronie dostawców liczba producentów opakowań z biomateriałów jest nadal dość niska (22,9%) w porównaniu z dostawcami opakowań z tworzyw sztucznych (69,9%) i papieru/ tektury (62,7%).

W ciągu 2 najbliższych lat wielu właścicieli marek zamierza ograniczyć zużycie plastiku (34%), ale materiał ten nie zniknie: 74% nadal zamierza z niego korzystać. Zastosowanie biomateriałów powinno silnie wzrosnąć (+39% zamierza zacząć z nich korzystać), wykorzystanie papieru/ tektury także powinno się zwiększyć (48% zamierza używać go w większej ilości). Z wyjątkiem plastiku, wszystkie materiały opakowaniowe zyskują na popularności w przemyśle spożywczym. Znaczna liczba użytkowników opakowań planuje ograniczyć zużycie plastiku (28%), ale niewielu przestanie go używać (3,6%). Wykorzystanie biomateriałów powinno być bardziej powszechne (56,6%), a wykorzystanie papieru/tektury wzrośnie (66,3%). Zmiany w zależności od rynków docelowych powinny być podobne, nawet jeśli oferta biomateriałów powinna dalej rosnąć, na rynku spożywczym 64% zamierza wykorzystać ten materiał za dwa lata (wobec 24%, którzy obecnie go stosują).

Pełna ankieta dostępna jest na stronie www.all4pack.fr/.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.