Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Silne szkolnictwo dualne pilnie potrzebne

Silne szkolnictwo dualne pilnie potrzebne

15 marca br. na terenie Zakładu Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej odbyło się spotkanie zorganizowane przez Polską Izbę Druku. Głównym tematem spotkania było przedstawienie i omówienie projektu szkolnictwa dualnego, który ma na celu wprowadzenie dodatkowego szkolenia zawodowego dla młodzieży w szkołach średnich w Polsce. Projekt ten ma na celu przede wszystkim wychowanie przyszłych kadry dla branży poligraficznej, którą zrzesza PID.

Podczas spotkania uczestnicy, w tym przedstawiciel „Świata DRUKU” i reprezentanci innych mediów branżowych oraz firm takich jak Quad, Digi Print, Heidelberg, Manroland Polska, a także przedstawiciel Zakładu Poligrafii – profesor Georgij Petriaszwili – omówili koncepcję i korzyści wynikające z wdrażania szkolnictwa dualnego. Projekt ten, zaczerpnięty z doświadczenia Macieja Sierpińskiego – członka rady Izby Druku i współwłaściciela drukarni MDM Druk, posiadającego duże doświadczenie w prowadzeniu klas patronackich, branży poligraficznej w średnich szkołach Wielkopolski, ma na celu rozszerzenie tego modelu na cały kraj.

Jednym z kluczowych punktów spotkania była kwestia poszukiwania osób zainteresowanych projektem i chętnych do wdrażania go na terenie całego kraju. Prezes PID, Jacek Kuśmierczyk, omówił konieczność wychowania przyszłych kadr dla branży poligraficznej, sposoby finansowania szkoleń oraz korzyści, jakie wynikają dla wszystkich zainteresowanych projektem. Jednym z głównych beneficjentów projektu jest młodzież, która dzięki temu projektowi zyska dodatkowe możliwości rozwoju i przyszłych karier zawodowych.

Wszyscy uczestnicy wyrazili swoje poparcie dla projektu szkolnictwa dualnego i podkreślili jego ważność dla przyszłości polskiej branży poligraficznej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.