Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Przygotowania do targów drupa 2012

Przygotowania do targów drupa 2012

Wrześniowe prezentacje i konferencje prasowe w Chicago, Manili i Tokio były sygnałem rozpoczęcia przełomowej fazy drupa 2012 World Tour. Do lutego 2012 odbędzie się około 60 wydarzeń w ponad 40 krajach. Wydarzenia są różnego formatu: od niewielkich konferencji prasowych i kilkugodzinych warsztatów po prezentacje dla kilkuset uczestników.

„Drupa World Tour jest istotną częścią całej strategii marketingowej złożonej z akcji PR-owych, relacji prasowych, kampanii reklamowych, direct mailingu, kampanii online i sponsoringu – mówi Manuel Mataré, dyrektor targów drupa 2012, wskazując na szczególne znaczenie tych aktywności. – W ten sposób docieramy bezpośrednio do odwiedzających drupę i możemy im zagwarantować informacje na temat najnowszych faktów dotyczących targów drupa 2012. Ale oczywiście, również w bezpośrednim dialogu można określić, jakie są potrzeby i zainteresowania naszej grupy docelowej. To jest niewymierna zaleta wydarzeń organizowanych przez targi drupa”. Gdy skończy się ostatnie z wydarzeń poprzedzająch targi, „ambasadorowie drupy”, będą mieć za sobą ponad 237 tys. mil powietrznych, czyli okrążą glob aż sześć razy.
Oprócz aktualności dotyczących targowych, World Tour prezentuje przegląd najważniejszych trendów w tym sektorze, które będą obecne na drupie (3–16 maja 2012). „Przyszłość druku to druk opakowań, drukowana elektronika (RFID) oraz druk cyfrowy z personalizacją” – mówił dr Markus Heering, Managing Director of the Association for Printing and Paper Technology (VDMA). „Zwłaszcza druk opakowań będzie odgrywał w przyszłości coraz większą rolę”.
Podczas gdy tradycyjne rynki są bliskie uduszenia, rynki druku w krajach rozwijających się rosną. W Azji rynek zwiększył się ze 133 bilionów euro do 168; w Chinach podwoił się do 49 bilionów. I dynamika wcale nie maleje. Badania rynku wskazują, że wielkość rynku w Chinach wzrośnie do 70 bilionów euro w 2014 roku. Przemysł poligraficzny i papierniczy odzwierciedla ostrożny optymizm, targi drupa wypadają zatem w doskonałym momencie.
W odróżnieniu od innych targów, drupa przedstawia całą aktualną światową ofertę: światowi gracze i ambitni nowicjusze, dostawcy z krajów rozwijających się i uprzemysłowionych – reprezentowani będą wszyscy. Przestrzeń wystwowa z 19 halami zostanie przekształcona w tym czasie w największą drukarnię świata. Około 1800 wystawców z ponad 50 krajów da świadectwo różnorodności i innowacyjnej siły tego przemysłu – bez względu na to, czy chodzi o gazety, druk opakowań czy druk komercyjny.
W porównaniu do targów drupa 2008, dostawcy rozwiązań cyfrowych zyskali na ważności, co odwierciedla dominujący trend digitalizacji. W nadchodzącym roku sześć hal będzie prezentować wszystko, co łączy się z drukiem cyfrowym, procesem produkcyjnym i aplikacjami web-to-print, by wskazać najważniejsze przykłady. Pozytywny trend daje się też zauważyć na grunciepostprodukcji; wystawcy związani z tym segmentem powiększyli swoje stoiska. Dynamiczny rozwój chinskiego rynku poligraficznego także znalazł odwierciedlenienie w ilości wystawców z tego kraju.
Drupa innovation park napędzany przez digi:media płynnie kontynuuje tematy z 2004 i 2008 roku, które odniosły sukces. Nazwy gwarantują interesujące i obiecujące rozwiązania dla całego sektora. „Oznacza to, że podczas zbliżającej się drupy drupa innovation park będzie punktem odniesienia i centrum informacji dla odbiorców druku oraz innowacyjnych producentów z obszaru mediów, reklamy i przemysłu poligraficznego” – wyjaśnia Manuel Mataré. Drupa innovation park znajdujący się w hali 7 nie tylko oferuje nowym i innnowacyjnym firmom idealną platformę do prezentacji, ale też nowym grupom docelowym targów zapewnia dostęp do złożonych zagadnień z obszaru produkcji medialnej. W tym kontekście Dynamic Publishing Park jest, na przykład, miejscem, w którym mogą nawiązywać kontakty osoby decyzyjne ze świata marketingu, reklamy oraz wydawnictw, i które daje odwiedzającym dostęp do skomplikowanych obszarów tematycznych. Te obszary to: Print Product Innovation Park, Marketing Solutions Park, Dynamic Publishing Park, Print Automation Park oraz pięć innych. Dziewięć parków tematycznych otoczonych przez podesty do prezentacji, punkty spotkań i saloniki to nie tylko zachęta do wymiany między odwiedzającymi i wystawcami, ale i między samymi wystawcami. Uzupełnieniem różnorodnych wystaw i specjalnych pokazów, jak na przykład drupa innovation park lub drupacube, są prezentacje m.in. Muzeum Gutenberga z Moguncji, Muzeum Druku z Lipska czy pokaz Type Directors Club z Nowego Jorku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Firma Fujifilm poinformowała, że jej maszyna Revoria Press PC1120 otrzymała przyznawaną przez Keypoint Intelligence nagrodę Buyers Lab 2022 Pro Award w kategorii Wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+. Model ten jest dostępny w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i Włoszech.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.