Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Pierwszy raport „drupa Global Trends”

Pierwszy raport „drupa Global Trends”

Organizatorzy targów drupa do czasu kolejnej imprezy (2016) zamierzają opublikować dwie serie raportów „drupa Global Trends” i „drupa Global Insights”, w których po raz pierwszy zaprezentowane zostaną tendencje i główne zmiany zachodzące na międzynarodowym rynku poligraficznym – zarówno na poziomie globalnym, jak i regionalnym.

Wyniki opracowane zostaną na bazie odpowiedzi udzielonych przez reprezentatywną grupę respondentów składającą się m.in. z przedstawicieli kadry kierowniczej drukarń, dostawców i odbiorców druku z całego świata, wybranych głównie spośród odwiedzających i wystawców targów drupa 2012. Organizator drupy – Messe Düsseldorf – zaprosił do współpracy dwie niezależne firmy konsultingowe zajmujące się badaniami rynku – Printfuture z Wielkiej Brytanii oraz Wissler Partner ze Szwajcarii, które miały przygotować raporty. Pierwszy z nich – „drupa Global Trends” – został właśnie opublikowany.
Mimo że w raporcie wskazano na znaczące różnice charakteryzujące poszczególne regiony, raport „drupa Global Trends” ujawnia szereg znaczących i czasem zaskakujących trendów, które można zaobserwować we wszystkich regionach gospodarczych oraz w poszczególnych segmentach sektora poligraficznego – publikacyjnym, opakowaniowym i komercyjnym. Raport potwierdził, że międzynarodowy rynek poligraficzny nadal przechodzi strukturalną transformację, która łączy się również ze wzrostem kosztów, spadkiem cen i marż. Z badań wyniknęły jednak trzy inne, bardzo istotne wnioski:
- Istnieją przesłanki, że sytuacja ekonomiczna się poprawia. W konsekwencji przemysł poligraficzny planuje znaczne zwiększenie inwestycji w kolejnych dwunastu miesiącach. Wzrost efektywności i rozwój nowych usług napędzają inwestycje w krajach uprzemysłowionych. Ameryka Północna jest wiodącym krajem wdrażającym inwestycje w przekształcające się branże: poligraficzną, IT oraz w nowoczesne usługi, natomiast w krajach rozwijających się popyt jest najistotniejszym czynnikiem napędzającym gospodarkę.
- Przemysł poligraficzny jest obecnie na etapie transformacji – wcześniej była to branża skoncentrowana na produkcie, w przyszłości na pierwszym planie mają znaleźć się usługi. Oczywiste jest zapotrzebowanie na nowe rozwiązania i innowacyjne modele biznesowe wychodzące naprzeciw oczekiwaniom klienta.
- Jak przewidywano, druk cyfrowy odgrywa coraz istotniejszą rolę we wdrażanych technologiach. Wśród dostawców usług związanych z drukiem 65% wykorzystuje zarówno tradycyjne techniki druku, jak i druk cyfrowy; jedna trzecia przedsiębiorstw zajmujących się drukiem komercyjnym osiąga 1/4 swoich obrotów wykorzystując druk cyfrowy. Ale druk tradycyjny, zwłaszcza offset arkuszowy, nadal będzie istotnym filarem przemysłu poligraficznego – dobrze odwzorowują to planowane inwestycje: 29% drukarzy deklaruje, że ma zamiar zainwestować w arkuszowy druk offsetowy.
Pierwszy raport „drupa Global Trends” prezentuje wstępną ocenę stanu światowego przemysłu poligraficznego. W celu stałego monitorowania trendów w branży ankieta będzie powtarzana kwartalnie każdego roku. Równolegle drupa będzie publikować również raporty „Global Insight”. Pierwszy raport z tej serii, dotyczący wpływu Internetu na druk, zostanie udostępniony na początku czerwca br. W zamyśle ma on omówić m.in. wpływ Internetu na handel elektroniczny, cyfrowy marketing, masową personalizację czy IT w świecie druku oraz zilustrować, do czego należy dostosowywać przyszłe modele i strategie biznesowe.
W badaniu, które odbyło się w ostatnim kwartale 2013, wzięło udział 2500 osób decyzyjnych z całego świata, ze 119 krajów. Większość z nich – 58%, reprezentowała dostawców usług druku, 21% – dostawców maszyn i materiałów do druku, 21% – odbiorców. Kompletny raport w języku angielskim można nabyć za pośrednictwem strony internetowej www.drupa.de

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.