Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Mondi wprowadza nowy wzór opakowania dla marek IQ i Maestro

Mondi wprowadza nowy wzór opakowania dla marek IQ i Maestro

Firma Mondi ogłosiła nowy wzór opakowania dla swoich najpopularniejszych marek, IQ i Maestro. Nowe opakowanie, o nowoczesnym wyglądzie, bardziej przyciąga uwagę i podkreśla ekologiczny charakter papierów.

„Pomysł na nowe opakowanie pochodzi od klientów, którzy chcieli prostego przekazu o dostępności produktu dla zajętych osób ze środowiska biurowego. W związku z tym unaoczniliśmy wszystkie ekologiczne etykiety, widoczne teraz na przedniej i tylnej stronie oraz boku opakowania IQ i Maestro. Jednocześnie zwiększyliśmy widoczność kluczowych cech produktu” – mówi Johannes Klumpp, dyrektor marketingu i sprzedaży w Mondi Uncoated Fine Paper.
Na odwrocie każdego opakowania klienci znajdą tabelę, która zwięźle opisuje całe portfolio marki, dostarcza informacji na temat gramatur, formatów i rekomendowanych zastosowań. Ponadto, logotypom takim jak Green Range, FSC, ColorLok czy Triotec towarzyszą objaśnienia na temat każdej etykiety czy certyfikatu.
Dla IQ kod kolorystyczny i motyw dla całej rodziny pozostały te same. Jednakże w miejsce wąskiego kolorowego paska biegnącego na górze opakowania, klienci zobaczą teraz wytłuszczoną próbkę kolorów – złotego (IQ selection smooth), brązowego (IQ premium), pomarańczowego (IQ appeal), niebieskiego (IQ allround) i czerwonego (IQ economy) – oraz nazwę podmarki tam umieszczoną.
W celu łatwiejszej identyfikacji nazwa podmarki znajduje się również na spodniej krawędzi ryzy. To samo dotyczy IQ color, barwionego papieru w asortymencie Mondi, pakowanego w transparentną folię, która zdradza kolor papieru. Poziomy kolorowy pasek w prawym dolnym rogu informuje o gramaturze, liczbie arkuszy, formacie i przeznaczeniu.
Klienci Maestro rozpoznają tą markę jako wysokiej jakości papier dla użytkowników sfery biznesowej i nowe opakowanie lepiej wkomponywuje się w ten wizerunek. Pozostawiono dotychczasowe kolory dla linii tych papierów: złoty (Maestro supreme), srebny (Maestro extra), purpurowy (Maestro bulky), czerwony (Maestro special) i niebieski (Maestro standard) – nowe opakowanie to połączenia loga Maestro ze zbliżeniem dłoni piszących na klawiaturze komputera. Na transparentnych opakowaniach Maestro color logo jest wielobarwne, rozświetlone odcieniami 29 dostępnych kolorów.
Oprócz IQ premium, IQ selection smooth, Maestro extra i Maestro supreme, klienci znajdą logo ColorLok także na opakowaniach IQ appeal i Maestro bulky. Najważniejsze korzyści płynące z technologii ColorLok w drukowaniu atramentowym to jaśniejsze obrazy i grafiki z mniejszą ilością rozmazań, dzięki szybkiemu schnięciu. W celu promowania rozrzerzonego asortymentu z technologią ColorLok, Mondi przeprowadzi kampanię informacyjną na ten temat pod koniec roku 2011.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nowa edycja raportu drupa Global Trends, uznawanego za barometr biznesowy dla branży poligraficznej i opakowaniowej, jest już dostępna. Publikacja powstała na podstawie ankiety, którą na zlecenie targów drupa przeprowadziły wiosną 2022 r. dwie firmy (brytyjska Printfuture i szwajcarska Wissler & Partner). Wzięło w niej udział ponad 500 menedżerów reprezentujących drukarnie oraz producentów i dostawców maszyn i urządzeń z całego świata. Raport dostarcza cennych informacji na temat trendów technologicznych, rozwoju rynku, planów inwestycyjnych. Jego pełna wersja jest dostępna odpłatnie TUTAJ, natomiast w numerze 9/2022 „Świata DRUKU” znajdą Państwo przegląd najważniejszych wniosków zawartych w badaniu.

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.