Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Miraclon szuka nowej drogi dla branży flekso

Miraclon szuka nowej drogi dla branży flekso

Jak poinformowała firma Miraclon, będąca kontynuacją Kodak Flexcel Solutions, nowo utworzony zespół intensywnie pracuje nad rozwojem strategii dalszego wspierania innowacji w sektorze druku opakowań w technologii fleksograficznej. Aby omówić osiągnięcia i przyszłość fleksografii, zorganizowano Forum Flexo – serię imprez odbywających się w obu Amerykach, Europie i Azji. Program tych spotkań obejmuje różne tematy, od zrównoważonego rozwoju, poprzez wydajność druku i automatyzację, po innowacje techniczne, które będą nadal napędzać transformację fleksografii w nowoczesny, ustandaryzowany proces produkcyjny.

W trzydniowych spotkaniach biorą udział klienci, wpływowe osoby z branży, dystrybutorzy i członkowie zespołu Miraclon z całego świata, a ich celem jest zdobycie i wymiana poglądów pomiędzy uczestnikami, reprezentującymi różne ogniwa łańcucha produkcji opakowań, a także wartości branży oraz usprawnienie metod lepszej współpracy w celu osiągnięcia wspólnego celu.

„Nazwa Miraclon może jest nowa, ale mamy za sobą dekadę osiągnięć, na których możemy się oprzeć, globalną obecność, oraz – co najważniejsze – zespół ponad 300 osób, pasjonatów fleksografii, skoncentrowanych na jej nieustającym rozwoju. Dzięki wprowadzeniu na rynek rozwiązania Kodak Flexcel NX System w 2008 r. udało się nam stworzyć zupełnie nową branżę, w której fleksografia stanowi prawdziwą alternatywę dla offsetu i grawiury. W oparciu o tę technologię dzisiejsza najbardziej wydajna produkcja fleksograficzna zapewnia połączenie jakości, spójności i możliwości druku, i coraz więcej właścicieli marek chce wprowadzić te wartości w swoich łańcuchach dostaw” – mówi Chris Payne, dyrektor generalny firmy Miraclon.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na koniec września br. zapowiedziano publikację ósmej edycji raportu drupa Global Trends. Pierwsze wyniki z badania przeprowadzonego wiosną tego roku są już dostępne. Można z nich wysnuć optymistyczny wniosek: zaufanie rośnie, a wszystkie regiony i rynki przewidują większe inwestycje w 2023 roku. Wyniki badania (uśrednione) pokazują, że branża na całym świecie jest nieco bardziej pewna przyszłości niż podczas ostatniego badania w 2019 r., przed pandemią. Najsilniejszy jest oczywiście rynek opakowań, ale rynki druku komercyjnego, wydawniczego i przemysłowego również mają się w 2023 r. ożywić. Jednak w poszczególnych regionach jest już mniej optymistycznie. O ile np. Azja i Ameryka Południowa spodziewają się lepszych wyników handlowych w 2023 r., w Europie nastroje są znacznie gorsze ze względu na wojnę w Ukrainie i jej konsekwencje.

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia podyplomowe „Inżynieria produkcji w poligrafii”. Celem studiów podyplomowych jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw i zakładów poligraficznych. Słuchacze poznają zagadnienia związane z większością etapów technologicznych towarzyszących produkcji poligraficznej – poczynając od komputerowego przygotowania materiału wydawniczego, a kończąc na etapach introligatorskich i procesach logistycznych.

Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet – Gallus One. Jak przekonuje producent, usuwa ona barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.