Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Igepa na Targach Książki w Krakowie

Igepa na Targach Książki w Krakowie

W drugim dniu krakowskich Targów Książki, Igepa Polska wzięła udział w panelu towarzyszącym targom pt „... i BOOK stworzył KRAKÓW, czyli jak powstają WIELKIE książki w Małopolsce" i zaprezentowała swoją ofertę papierów publikacyjnych. Prezentację poprowadzili: Anna Bielecka, menadżer ds. rozwoju rynku, oraz Marek Pakosz, dyrektor sprzedaży działu poligrafia Igepa Polska. Spotkanie przebiegało pod hasłem „iBOOK – papier na lekkie lektury”, gdyż nazwa sztandarowego papieru książkowego z oferty Igepy – iBOOK – okazała się zbieżna z nazwą całego panelu.

Igepa Polska jest nowym dystrybutorem w zakresie papierów publikacyjnych. Produkty te znalazły się w jej ofercie od maja tego roku. Są to zarówno papiery niepowlekane: iBOOK extra, iBOOK 60 gsm, iBOOK 70 gsm, jak i powlekane: HighSpeed matt, HighSpeed gloss, HighSpeed volume. Anna Bielecka podkreśliła fakt, że jako nowy dystrybutor w branży wydawniczej Igepa stwarza nowe możliwości dla drukarń i wydawnictw, daje im korzystną alternatywę, wybór z szerszego spektrum produktów. Jednocześnie Igepa Polska czerpie z wieloletnich doświadczeń w zakresie dystrybucji innego typu papierów, co daje klientom pewność właściwej obsługi i jakości. Igepa łączy więc nowości z doświadczeniem.
Anna Bielecka omówiła również poszczególne papiery książkowe z oferty firmy i ich główne właściwości, a także przybliżyła najbliższe plany firmy Igepa związane z rynkiem papierów książkowych. W zakresie papierów niepowlekanych jest to wprowadzenie do oferty papierów niskogramaturowych oraz specjalnych, a w zakresie powlekanych – papierów z wysokim volumenem oraz specjalnych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na koniec września br. zapowiedziano publikację ósmej edycji raportu drupa Global Trends. Pierwsze wyniki z badania przeprowadzonego wiosną tego roku są już dostępne. Można z nich wysnuć optymistyczny wniosek: zaufanie rośnie, a wszystkie regiony i rynki przewidują większe inwestycje w 2023 roku. Wyniki badania (uśrednione) pokazują, że branża na całym świecie jest nieco bardziej pewna przyszłości niż podczas ostatniego badania w 2019 r., przed pandemią. Najsilniejszy jest oczywiście rynek opakowań, ale rynki druku komercyjnego, wydawniczego i przemysłowego również mają się w 2023 r. ożywić. Jednak w poszczególnych regionach jest już mniej optymistycznie. O ile np. Azja i Ameryka Południowa spodziewają się lepszych wyników handlowych w 2023 r., w Europie nastroje są znacznie gorsze ze względu na wojnę w Ukrainie i jej konsekwencje.

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia podyplomowe „Inżynieria produkcji w poligrafii”. Celem studiów podyplomowych jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw i zakładów poligraficznych. Słuchacze poznają zagadnienia związane z większością etapów technologicznych towarzyszących produkcji poligraficznej – poczynając od komputerowego przygotowania materiału wydawniczego, a kończąc na etapach introligatorskich i procesach logistycznych.

Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet – Gallus One. Jak przekonuje producent, usuwa ona barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.