Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Cyfrowe i hybrydowe rozwiązania podczas Digital Days

Cyfrowe i hybrydowe rozwiązania podczas Digital Days

Fot. Mark Andy

W dn. 22–23 czerwca br. firma Mark Andy zorganizowała kolejne w tym roku wydarzenie skierowane do jej klientów. Tym razem wzięli w niej udział przedstawiciele branży etykietowej z Ameryki Płn. Dwudniowe Dni Druku Cyfrowego, odbywające się w siedzibie firmy w Chesterfield (USA), stały się okazją do zaprezentowania – podczas pracy „na żywo” – trzech maszyn cyfrowych/hybrydowych z jej oferty: Digital Series HD, Digital Series iQ oraz Digital Pro 3.

Zaproszeni goście zwiedzili też Mark Andy Print Products – dział zajmujący się dostawą materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych. Podczas wydarzenia zaanonsowano udział producenta w targach Labelexpo Americas, jakie odbędą się w Chicago w dn. 13–15 września br.

„Drugi kwartał tego roku obfitował w wydarzenia organizowane przez nas z myślą o obecnych i potencjalnych klientach Mark Andy, ale też naszych partnerach biznesowych czy studentach kierunków poligraficznych – mówi Lena Chmielewska-Bontron, European Marketing Manager Mark Andy. – Po trzech z rzędu spotkaniach Open House w Warszawie, tym razem zaprosiliśmy naszych gości do siedziby głównej Mark Andy w USA na Dni Druku Cyfrowego. W znajdującym się tu centrum demonstracyjnym zaprezentowane zostały trzy maszyny hybrydowe: dwie bazujące na technice inkjetowej i jedna wykorzystująca suchy toner. Poza prezentacjami sprzętu, demonstrowane było też nasze oprogramowanie sterujące produkcją etykietową i optymalizujące cały proces. Goście zapoznali się też z technikami przygotowania płyt fleksograficznych oraz ich montażu na maszynie drukującej. W pierwszym dniu Digital Days zwiedzili też nową siedzibę Mark Andy Print Products, wraz z nowym, zbudowanym zgodnie z założeniami lean warehousing magazynem części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych”.

Prezentacje sprzętu rozpoczął Stu Gallup, który przedstawił uczestnikom wydarzenia maszynę Digital Pro 3, bazującą na technice tonerowej. Jak podkreślał, jest to rozwiązanie klasy entry level, skierowane w dużej mierze do firm, które wchodzą na rynek produkcji etykietowej, realizowanej w technologii cyfrowej.

Kolejne dwa rozwiązania, promowane przez Mark Andy mianem „True Hybrid”, zaprezentował David Medlar. Pierwszym z nich był flagowy model w portfolio firmy – Digital Series HD, anonsowany przez producenta jako najbardziej wydajna cyfrowa maszyna hybrydowa na rynku. Spotkanie w Chesterfield było też kolejną okazją do zaprezentowania najnowszej hybrydowej propozycji Mark Andy – zbudowanej wspólnie z Domino maszyny Digital Series iQ.

W maszynach zostały wydrukowane przygotowane wcześniej przez organizatora różnego rodzaju prace. Umożliwiły one zaprezentowanie możliwości każdego z urządzeń, zarówno pod względem jakości drukowania, jak też licznych opcji uszlachetniania i wykańczania etykiet.

W części warsztatowej Digital Days ich uczestnicy poznali tajniki oprogramowania, dedykowanego maszynom Mark Andy, m.in. jego modułów sterujących (DFE) oraz systemu sMArt Link, umożliwiającego automatyzację produkcji etykietowej. Z dużym zainteresowaniem spotkały się też pokazy związane z etapem prepress – przygotowaniem form fleksograficznych (stosowanych w zespołach do aplikowania kolorów specjalnych oraz uszlachetniania) i ich montażem w maszynach. Operatorzy i prowadzący odpowiedzieli na liczne pytania, przede wszystkim natury technicznej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nowa edycja raportu drupa Global Trends, uznawanego za barometr biznesowy dla branży poligraficznej i opakowaniowej, jest już dostępna. Publikacja powstała na podstawie ankiety, którą na zlecenie targów drupa przeprowadziły wiosną 2022 r. dwie firmy (brytyjska Printfuture i szwajcarska Wissler & Partner). Wzięło w niej udział ponad 500 menedżerów reprezentujących drukarnie oraz producentów i dostawców maszyn i urządzeń z całego świata. Raport dostarcza cennych informacji na temat trendów technologicznych, rozwoju rynku, planów inwestycyjnych. Jego pełna wersja jest dostępna odpłatnie TUTAJ, natomiast w numerze 9/2022 „Świata DRUKU” znajdą Państwo przegląd najważniejszych wniosków zawartych w badaniu.

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.