Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Setna maszyna HP Indigo 100K trafiła do Brytyjczyków

Setna maszyna HP Indigo 100K trafiła do Brytyjczyków

Simon Cooper, dyrektor generalny firmy Solopress

Solopress – brytyjski dostawca usług poligraficznych z ponad 20-letnim doświadczeniem, stał się posiadaczem setnej maszyny cyfrowej HP Indigo 100K. Inwestycja, poszerzająca park maszynowy zawierający już pięć maszyn HP Page Wide i produktów Indigo, stanowi kontynuację cyfrowej transformacji firmy.

Solopress na przestrzeni ostatnich lat intensywnie inwestuje w rozwój, czego wyrazem jest instalacja zaawansowanej maszynę HP Indigo 100K. „Cieszymy się, że po bardzo trudnym okresie na rynku nastąpił zwrot i liczba zamówień zaczęła rosnąć. Nowa maszyna wraz z HP Siteflow – funkcjonalnym systemem realizacji produkcji – rozszerza nasze dotychczasowe możliwości w zakresie automatyzacji. Dążymy do maksymalizacji wydajności na każdym etapie, a model 100K zapewnia nam dodatkowe możliwości, niezawodność i jakość, które chcemy oferować naszym klientom” – komentuje Simon Cooper, dyrektor generalny Solopress.

Haim Levit, wiceprezes i dyrektor generalny HP Indigo, podkreśla, że instalacja setnego egzemplarza maszyny 100K stanowi ważny kamień milowy w historii firmy, który zbiega się w czasie z niedawno obchodzoną 10. rocznicą wprowadzenia maszyn HP Indigo do druku cyfrowego w formacie B2 (model HP Indigo 10000 miał premierę na targach drupa w 2012 r.). „Model 100K jest najproduktywniejszym rozwiązaniem druku cyfrowego w formacie B2 na rynku, drukując do 6 tys. ark./godz. Umożliwia ona drukarniom komercyjnym przejście z druku offsetowego na druk cyfrowy, by mogły sprostać współczesnym potrzebom w zakresie wysokiej jakości i wydajności. W 2022 r. model 100K zyska dodatkową piątą stację na tusz oraz opcję automatycznej wymiany palet – system ten zapewnia nieprzerwaną produkcję. Użytkownicy będą mogli korzystać z palety rezerwowej, która obsłuży każdą partię i zrealizuje zadania zgodnie z wymaganiami użytkownika, przesuwając zadrukowany stos poza podajnik, umożliwiając drukowanie, układanie i rozładowywanie dowolnej ilości materiałów” – powiedział Haim Levit, który jednocześnie ogłosił globalną dostępność maszyny HP Indigo 15K, również drukującej w formacie B2: „To maszyna oferująca najszerszy na rynku zakres aplikacji w tym formacie, ulepszoną obsługę materiałów, w tym także 15 tuszy HP Indigo ElectroInk i nieograniczoną liczbę kolorów spotowych. Dotąd sprzedaliśmy 1,2 tys. egzemplarzy do 70 krajów na całym świecie”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na koniec września br. zapowiedziano publikację ósmej edycji raportu drupa Global Trends. Pierwsze wyniki z badania przeprowadzonego wiosną tego roku są już dostępne. Można z nich wysnuć optymistyczny wniosek: zaufanie rośnie, a wszystkie regiony i rynki przewidują większe inwestycje w 2023 roku. Wyniki badania (uśrednione) pokazują, że branża na całym świecie jest nieco bardziej pewna przyszłości niż podczas ostatniego badania w 2019 r., przed pandemią. Najsilniejszy jest oczywiście rynek opakowań, ale rynki druku komercyjnego, wydawniczego i przemysłowego również mają się w 2023 r. ożywić. Jednak w poszczególnych regionach jest już mniej optymistycznie. O ile np. Azja i Ameryka Południowa spodziewają się lepszych wyników handlowych w 2023 r., w Europie nastroje są znacznie gorsze ze względu na wojnę w Ukrainie i jej konsekwencje.

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia podyplomowe „Inżynieria produkcji w poligrafii”. Celem studiów podyplomowych jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw i zakładów poligraficznych. Słuchacze poznają zagadnienia związane z większością etapów technologicznych towarzyszących produkcji poligraficznej – poczynając od komputerowego przygotowania materiału wydawniczego, a kończąc na etapach introligatorskich i procesach logistycznych.

Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet – Gallus One. Jak przekonuje producent, usuwa ona barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.