Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Setna maszyna HP Indigo 100K trafiła do Brytyjczyków
Anna Dudkiewicz
22.03.2022 13:39
Simon Cooper, dyrektor generalny firmy Solopress
Solopress – brytyjski dostawca usług poligraficznych z ponad 20-letnim doświadczeniem, stał się posiadaczem setnej maszyny cyfrowej HP Indigo 100K. Inwestycja, poszerzająca park maszynowy zawierający już pięć maszyn HP Page Wide i produktów Indigo, stanowi kontynuację cyfrowej transformacji firmy.
Solopress na przestrzeni ostatnich lat intensywnie inwestuje w rozwój, czego wyrazem jest instalacja zaawansowanej maszynę HP Indigo 100K. „Cieszymy się, że po bardzo trudnym okresie na rynku nastąpił zwrot i liczba zamówień zaczęła rosnąć. Nowa maszyna wraz z HP Siteflow – funkcjonalnym systemem realizacji produkcji – rozszerza nasze dotychczasowe możliwości w zakresie automatyzacji. Dążymy do maksymalizacji wydajności na każdym etapie, a model 100K zapewnia nam dodatkowe możliwości, niezawodność i jakość, które chcemy oferować naszym klientom” – komentuje Simon Cooper, dyrektor generalny Solopress.
Haim Levit, wiceprezes i dyrektor generalny HP Indigo, podkreśla, że instalacja setnego egzemplarza maszyny 100K stanowi ważny kamień milowy w historii firmy, który zbiega się w czasie z niedawno obchodzoną 10. rocznicą wprowadzenia maszyn HP Indigo do druku cyfrowego w formacie B2 (model HP Indigo 10000 miał premierę na targach drupa w 2012 r.). „Model 100K jest najproduktywniejszym rozwiązaniem druku cyfrowego w formacie B2 na rynku, drukując do 6 tys. ark./godz. Umożliwia ona drukarniom komercyjnym przejście z druku offsetowego na druk cyfrowy, by mogły sprostać współczesnym potrzebom w zakresie wysokiej jakości i wydajności. W 2022 r. model 100K zyska dodatkową piątą stację na tusz oraz opcję automatycznej wymiany palet – system ten zapewnia nieprzerwaną produkcję. Użytkownicy będą mogli korzystać z palety rezerwowej, która obsłuży każdą partię i zrealizuje zadania zgodnie z wymaganiami użytkownika, przesuwając zadrukowany stos poza podajnik, umożliwiając drukowanie, układanie i rozładowywanie dowolnej ilości materiałów” – powiedział Haim Levit, który jednocześnie ogłosił globalną dostępność maszyny HP Indigo 15K, również drukującej w formacie B2: „To maszyna oferująca najszerszy na rynku zakres aplikacji w tym formacie, ulepszoną obsługę materiałów, w tym także 15 tuszy HP Indigo ElectroInk i nieograniczoną liczbę kolorów spotowych. Dotąd sprzedaliśmy 1,2 tys. egzemplarzy do 70 krajów na całym świecie”.
Dziękujemy za ocenę!
Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!
Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!
Na koniec września br. zapowiedziano publikację ósmej edycji raportu drupa Global Trends. Pierwsze wyniki z badania przeprowadzonego wiosną tego roku są już dostępne. Można z nich wysnuć optymistyczny wniosek: zaufanie rośnie, a wszystkie regiony i rynki przewidują większe inwestycje w 2023 roku. Wyniki badania (uśrednione) pokazują, że branża na całym świecie jest nieco bardziej pewna przyszłości niż podczas ostatniego badania w 2019 r., przed pandemią. Najsilniejszy jest oczywiście rynek opakowań, ale rynki druku komercyjnego, wydawniczego i przemysłowego również mają się w 2023 r. ożywić. Jednak w poszczególnych regionach jest już mniej optymistycznie. O ile np. Azja i Ameryka Południowa spodziewają się lepszych wyników handlowych w 2023 r., w Europie nastroje są znacznie gorsze ze względu na wojnę w Ukrainie i jej konsekwencje.
Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia podyplomowe „Inżynieria produkcji w poligrafii”. Celem studiów podyplomowych jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw i zakładów poligraficznych. Słuchacze poznają zagadnienia związane z większością etapów technologicznych towarzyszących produkcji poligraficznej – poczynając od komputerowego przygotowania materiału wydawniczego, a kończąc na etapach introligatorskich i procesach logistycznych.
Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet – Gallus One. Jak przekonuje producent, usuwa ona barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.