Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Papierowa alternatywa dla plastiku

Papierowa alternatywa dla plastiku

Arjowiggins, brytyjski producent papieru i siostrzana marka firmy Antalis, wprowadził na rynek nowy produkt o nazwie Sylvicta, który według zapewnień stanowi nową zrównoważoną alternatywę dla opakowań plastikowych. Producent podaje, że ten półprzezroczysty, funkcjonalny papier barierowy zachowuje jakość żywności i kosmetyków równie dobrze jak powszechnie używane tworzywa sztuczne. Dodatkowo materiał ten jest wykonany z surowców odnawialnych i w pełni nadaje się do recyklingu, kompostowania oraz bezpiecznej degradacji morskiej.

Największą zaletą produktu jest to, że nie przepuszcza tlenu (głównego czynnika powodującego psucie się artykułów spożywczych), co oznacza, że ​​może zmniejszyć marnotrawstwo żywności poprzez wydłużenie okresu przydatności do spożycia produktów na etapie transportu, sprzedaży detalicznej i konsumenta w łańcuchu wartości. Papier zawiera również barierę dla zapachów, olejów mineralnych i tłuszczy. Zespoły badawczo-rozwojowe firmy Arjowiggins opracowały ten półprzezroczysty papier z naturalnym wiązaniem w oparciu o precyzyjną rafinację włókien, dzięki czemu wyeliminowano konieczność użycia jakichkolwiek szkodliwych substancji chemicznych.

Papier Sylvicta może być stosowany w konwencjonalnych liniach przetwórczych i oferuje niemal nieograniczone możliwości w procesie produkcji opakowań – może być wytłaczany, klejony, zadrukowywany w technice offsetowej, wklęsłodrukowej i fleksograficznej, metalizowany lub powlekany materiałami zgrzewanymi na gorąco lub na zimno. Producent podaje, materiał ten może być wykorzystywany m.in. do produkcji woreczków na suszone owoce, torebek na sałatki, saszetek na mydło w kostce, worków na karmę dla zwierząt, opakowań na batoniki czekoladowe czy na masło lub margarynę.
„Pomimo ciągłego dążenia do bardziej zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych, tworzywa sztuczne nadal są popularnym wyborem, głównie ze względów praktycznych. Do tej pory większość istniejącej oferty, głównie w opakowaniach jednorazowych, wykorzystuje nie nadające się do recyklingu, wielowarstwowe laminaty, zawierające plastik lub folię aluminiową. Dzięki papierowi Sylvicta takie rozwiązania można przekształcić w opakowania w pełni nadające się do recyklingu, kompostowalne i biodegradowalne. Uważamy, że ten produkt to prawdziwa rewolucja – może wydatnie pomóc w stworzeniu gospodarki o obiegu zamkniętym, której wszyscy pragniemy” – powiedział Christophe Jordan, dyrektor zarządzający działu Translucent Papers w Arjowiggins.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Firma Fujifilm poinformowała, że jej maszyna Revoria Press PC1120 otrzymała przyznawaną przez Keypoint Intelligence nagrodę Buyers Lab 2022 Pro Award w kategorii Wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+. Model ten jest dostępny w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i Włoszech.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.