Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nanotechnologia w zakładach Imatra: przełomowy projekt inwestycyjny Stora Enso

Nanotechnologia w zakładach Imatra: przełomowy projekt inwestycyjny Stora Enso

Koncern Stora Enso podjął kolejny znaczący krok naprzód w zakresie innowacyjnych technologii, umożliwiających pozyskiwanie materiałów odnawialnych. W należących do firmy zakładach Imatra w Finlandii powstanie fabryka celulozy mikrofibrylowanej (MFC), na razie niedostępnej w wersji na sprzedaż. Ten nowy, odnawialny materiał znajdzie zastosowanie w produkcji opartych na włóknach papierów i kartonów, barierowych materiałów opakowaniowych i innych aplikacjach z obecnej i przyszłej oferty Stora Enso.

Zakład produkujący celulozę typu MFC to kolejny etap realizowanego przez Stora Enso projektu „Rethink”. „Z jednej strony stanowi on przykład na wprowadzanie, we współpracy z instytutami naukowymi i uczelniami technicznymi, innowacyjnych rozwiązań, z które będą korzystne zarówno dla naszych klientów, jak i całej planety. Z drugiej zaś jest to potwierdzenie zaangażowania Stora Enso w przyspieszenie działań związanych z rozwojem nowej generacji materiałów odnawialnych. Za sprawą celulozy MFC będziemy w stanie stworzyć lżejsze, a zarazem mocniejsze materiały do produkcji opakowań; jednym słowem uzyskamy dużo więcej za dużo mniej. Powstająca w Imatra celulozownia sprawi, że Stora Enso znajdzie się w unikalnej pozycji: będziemy mogli przyspieszyć nasze działania związane z dedykowanymi dla naszych klientów innowacjami i koncepcjami produktów bazujących na nanotechnologii. W dłuższej perspektywie, jako że stale stawiamy przed sobą nowe wyzwania i zmieniamy całą firmę, aplikacje bazujące na tym odnawialnym materiale mogą zastąpić obecnie stosowane materiały bazujące na kopalinach, takie jak plastik i specjalne środki chemiczne, czy też aluminium. Jednym słowem – zamiast ewolucji proponujemy prawdziwą rewolucję” – mówi Jouko Karvinen, CEO firmy Stora Enso.
Projekt związany z budową nowej celulozowni, obejmujący stworzenie niekomercyjnego zakładu w ramach istniejącej fabryki Imatra, pochłonie ok. 10 mln euro. Kierownictwo koncernu zakłada, że produkcja nowej celulozy typu MFC rozpocznie się tu pod koniec br.

 

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Firma Miraclon została wyróżniona przez stowarzyszenie IFCA (Indian Flexible Packaging and Folding Carton Manufacturers Association) w konkursie IFCA Star Award 2022 jako jedna z najlepszych firm w kategorii Innowacyjność i rozwój druku za opracowanie technologii PureFlexo Printing. Technologia ta, dostępna w ramach pakietu Flexcel NX Print Suite do opakowań giętkich, rozwiązuje i kontroluje problem niepożądanej rozlewności farby, zapewniając szersze okno robocze, zwiększając sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.