Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Cyfrowe rozwiązanie tnące dla produkcji przemysłowej

Cyfrowe rozwiązanie tnące dla produkcji przemysłowej

Zünd, producent cyfrowej technologii cięcia, poszerzył portfolio o serię przemysłowych urządzeń tnących – Q-Line z systemem obsługi płyt BHS180 i kamerą UnderCAM. Wyróżnia się ona inteligentną technologią sterowania maszyną oraz wysokim poziomem automatyzacji. Flagowym modelem nowej linii jest wydajny ploter Q 32-32 D, który właśnie zdobył nagrodę Red Dot 2023 za innowacyjny projekt produktu.

Jak podaje Zünd, seria Q-Line z systemem obsługi płyt BHS180 to zintegrowane rozwiązanie systemowe, przeznaczone do wysoko zautomatyzowanej obróbki końcowej zadrukowanych arkuszy, z których powstaną ekspozytory i opakowania. Umożliwia produkcję „od palety do palety”, gdyż poszczególne komponenty systemu (podajnik płyt z kamerą UnderCAM, nowa generacja ploterów tnących Q-Line i jednostka rozładowująca) są do siebie optymalnie dopasowane i zapewniają nieosiągalny wcześniej poziom produktywności, precyzji cięcia i niezawodność. Seria jest obecnie dostępna jako system dwuwiązkowy w trzech różnych rozmiarach (Q 32-32 D ma szerokość roboczą 3,2 m; Q 22-32 D – 2,2 m, zaś Q 18-32 D – 1,8 m).

Jury konkursu Red Dot Design Award doceniło to rozwiązanie za funkcjonalność oraz wyróżniającą się na tle konkurencji budowę i wzornictwo. Należy tu wymienić przede wszystkim prędkość pracy do 2,8 m/s i maksymalne bezpieczeństwo operatora dzięki wysuwanym panelom z bezpiecznego szkła i zintegrowanym barierom świetlnym. Maszyna pracuje stabilnie nawet przy ekstremalnie wysokich prędkościach (przyspieszenie do 2,1 g), ma bowiem solidną podstawę z betonu mineralnego i ciężar własny niezbędny do przeciwdziałania wibracjom. Belki wykonane są z kompozytu wzmocnionego włóknem węglowym, co czyni je bardzo lekkimi i wytrzymałymi.

Każda wiązka tnąca jest wyposażona łącznie w cztery moduły: dwa moduły AUTOMO E, jeden AUTOMO L i jeden stały moduł czujnika INCAM do rejestrowania znaków rejestracyjnych, kodów QR i krawędzi materiału. Plotery Q-Line są standardowo wyposażone w system automatycznej wymiany narzędzi TOMAC Tool Management Client, pozwalają także na cyfrową konfigurację ustawień pracy.

Q-Line z BHS180 usuwa wąskie gardła w cyfrowym cięciu, eliminując konieczność ręcznego przenoszenia materiału. Automatyczny transport materiału z palety na paletę maksymalizuje produktywność procesu produkcyjnego i zapobiega przestojom. Konfigurowalny, przejrzysty przebieg produkcji zapewnia również płynną i niezawodną realizację zamówień. System przechwytuje informacje przechowywane dla każdego zadania za pomocą kodów QR, zapewniając w ten sposób inteligentny, bezbłędny przepływ pracy oparty na kodach QR. Umożliwia przetwarzanie wielu różnych zadań w stosie (przetwarzanie rozpoczyna się automatycznie).

Zintegrowana z podajnikiem tektury kamera UnderCAM wychwytuje wszelkie zniekształcenia wydruku, kompensuje je i za każdym razem na bieżąco idealnie dopasowuje cięcie do wydruku (system pozwala na obróbkę nawet nieidealnie ułożonych arkuszy). Przyssawki zapewniające separację użytków można indywidualnie dostosować do różnych materiałów za pośrednictwem Zünd Cut Center, dodatkowo konstrukcja jednostki wyładowczej pozwala na łatwe i czyste układanie gotowych arkuszy (wadliwe są odkładane, by operator mógł je usunąć).

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.