Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Regionalne spotkanie branżowe PIAP

Regionalne spotkanie branżowe PIAP

Trzecie regionalne spotkanie branżowe PIAP odbyło się w Warszawie 26 września. Do restauracji „Cuda na kiju” licznie przybyli przedstawiciele firm członkowskich PIAP oraz przedstawiciele firm z branży artykułów promocyjnych nie będących członkami stowarzyszenia.

Głównym celem spotkań regionalnych PIAP jest poznanie aktualnych bieżących problemów rynku artykułów promocyjnych, zastanowienie się, w jaki sposób można je rozwiązać, poznanie potrzeb i problemów agencji reklamowych względem dostawców, uzyskanie informacji, jaką rolę Polska Izba Artykułów Promocyjnych ma odegrać w rozwiązaniu bieżących ważnych problemów branży. Ważnym celem jest również integracja branży i wzajemne poznanie się.
Z uwagi na bardzo liczny udział w spotkaniu reprezentantów agencji reklamowych, uczestnicy spotkania podkreślali, iż ważną kwestią powinno być uświadamianie edukowania klienta końcowego w sprawach dotyczących składanych zamówień i współpracy z agencjami reklamowymi, informowanie m.in. na temat korzystania z wzorów produktów oraz uświadamianie klientom, że agencje reklamowe są właścicielami projektów, które przygotowują w celu realizacji zamówienia. W praktyce bardzo często zdarza się, że klient końcowy wykorzystuje pracę agencji reklamowych, które przygotowują ofertę, następnie rezygnując z ich usług. Edukować powinien PIAP, jak również bezpośrednio same agencje reklamowe w bezpośrednim kontakcie z klientem końcowym.
Przedstawiciele firm branżowych wnieśli również pomysł stworzenia tzw. czarnej listy firm (wedle ustalonych wcześniej kryteriów), która miałaby funkcjonować dzięki przesyłanym niepodważalnym negatywnym opiniom kontrahentów danej firmy. Głównym celem pomysłu miałoby być wyłonienie nieuczciwych, nierzetelnych firm z branży i publikowanie ich listy za pośrednictwem organizacji. W tym przypadku, ze względu na ochronę danych osobowych, PIAP musi zasięgnąć opinii prawnej.
Nawiązaniem do poprzedniego tematu była również propozycja wprowadzenia obowiązkowego uczestnictwa w programie Gwiazdy PIAP dla każdego z członków organizacji (kryteria ustalone z góry przez PIAP), co w praktyce prowadziłoby do poddania się wzajemnej ocenie zarówno pozytywnej, jak i negatywnej, wewnątrz organizacji. Propozycja zostanie rozważona przez Zarząd PIAP.
Uczestnicy spotkania zwrócili się również do PIAP z pytaniem, czy Izba może występować w imieniu członków do instytucji publicznych w sprawach dotyczących m.in. naruszenia praw przetargów publicznych (w przypadkach, gdy następuje niepodważalne naruszenie tych praw, np. weryfikacjA produktów według ich specyfikacji, w przypadku gdy dany towar jest niezgodny z zamówieniem).
Padła również propozycja zorganizowania podczas kongresu RemaDays 2014 konferencji dla instytucji publicznych, które są potencjalnymi klientami agencji reklamowych w celu edukowania w zakresie współpracy z agencjami reklamowymi, jak również uświadomienia potrzeby zwrócenia większej uwagi na jakość zamawianych produktów.
Agencje reklamowe PIAP zwróciły się również z propozycją, aby PIAP promował i polecał firmy z danego regionu instytucjom publicznym, wcześniej jednak firmy musiałby wyrazić na to zgodę i jasno określić region, w którym dana firma miałaby być promowana.
Trzecie już spotkanie regionalne pokazało, że wciąż są jeszcze rozmaite problemy dotykające branżę, lecz niestety, nie każdy problem można od razu rozwiązać.
Sami uczestnicy rynku powinni dołożyć wszelkich starań, aby ich działalność była prowadzona fair play i nie godziła w interesy innych firm z branży.
PIAP ze swojej strony dołoży wszelkich starań, aby, podejmując tematy poruszane na spotkaniach, ułatwiać, choć po części, funkcjonowanie na rynku firmom z branży.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Ze względu na drożejące surowce, koszty materiałów eksploatacyjnych i energii, ceny opakowań kartonowych mogą niebawem wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Producenci obawiają się też ewentualnego wstrzymania dostaw prądu czy gazu dla firm produkujących surowce.

Firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego i dystrybutor maszyn drukujących – organizuje 13 października br. w swojej siedzibie w Piasecznie dzień otwarty. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaprezentowane zostaną urządzenia z portfolio firmy, nie zabraknie wystąpień specjalistów, a jako główną atrakcję zaplanowano wizytę w pobliskiej drukarni Topcan, połączoną z pokazem pracy maszyny Teckwin Barracuda 5000 LED.

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.