Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Poradnik na temat tłoczenia folią na gorąco i transferu folii na zimno

Poradnik na temat tłoczenia folią na gorąco i transferu folii na zimno

Technologia uszlachetniania powierzchni folią jest znana od lat, ale praktycznie biorąc nie istniała dotąd żadna publikacja, która by tę technologię opisywała w sposób kompleksowy. Firma Leonhard Kurz, znany producent folii, wypełnia tę lukę i oferuje zainteresowanym uniwersalny poradnik z tej dziedziny.

Książka zatytułowana: „Hot Stamping and Cold Foil Transfer – A Comprehensive Guide for the Graphics Industry” (Tłoczenie folią na gorąco i transfer folii na zimno – wszechstronny poradnik dla przemysłu poligraficznego), jest adresowana do tych wszystkich, którzy na całym świecie stosują tę technikę, jak również dla tych, którzy się nią dopiero za zaczynają interesować. Książka zawiera techniczne porady dla drukarzy oraz szefów produkcji, może też stanowić inspirację dla projektantów oraz specjalistów od marketingu.
W rozdziale poświęconym technologii tłoczenia folią na gorąco można znaleźć informacje na temat historii, produkcji i aplikacji folii oraz zastosowaniu folii do projektów ochrony marki. Opisane są wszelkie aspekty procesu uszlachetniania powierzchni, od wyboru wzoru i projektowania matryc, przez ustawianie maszyny, po dobór właściwego rodzaju folii do danego podłoża.
Rozdział poświęcony transferowi folii na zimno zawiera wskazówki, jak przygotowywać projekt graficzny i jak stosować folię do aplikacji na maszynach wąskowstęgowych i arkuszowych. Prezentowane są informacje o różnych systemach aplikacyjnych wykorzystywanych w maszynach, o podłożach oraz klejach. Rozdział ten zamyka komplet informacji na temat procesu UV casting.
Szereg ilustracji ma zachęcić czytelników do szerszego wykorzystywania opisywanej technologii. Pokazane przykłady odświeżają spojrzenie na technologię dekoracji folią. Podręcznik jest dostępny w języku angielskim. Można go zakupić u wyłącznego polskiego przedstawiciela firmy Leonhard Kurz – w firmie PC Print w Warszawie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na koniec września br. zapowiedziano publikację ósmej edycji raportu drupa Global Trends. Pierwsze wyniki z badania przeprowadzonego wiosną tego roku są już dostępne. Można z nich wysnuć optymistyczny wniosek: zaufanie rośnie, a wszystkie regiony i rynki przewidują większe inwestycje w 2023 roku. Wyniki badania (uśrednione) pokazują, że branża na całym świecie jest nieco bardziej pewna przyszłości niż podczas ostatniego badania w 2019 r., przed pandemią. Najsilniejszy jest oczywiście rynek opakowań, ale rynki druku komercyjnego, wydawniczego i przemysłowego również mają się w 2023 r. ożywić. Jednak w poszczególnych regionach jest już mniej optymistycznie. O ile np. Azja i Ameryka Południowa spodziewają się lepszych wyników handlowych w 2023 r., w Europie nastroje są znacznie gorsze ze względu na wojnę w Ukrainie i jej konsekwencje.

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia podyplomowe „Inżynieria produkcji w poligrafii”. Celem studiów podyplomowych jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw i zakładów poligraficznych. Słuchacze poznają zagadnienia związane z większością etapów technologicznych towarzyszących produkcji poligraficznej – poczynając od komputerowego przygotowania materiału wydawniczego, a kończąc na etapach introligatorskich i procesach logistycznych.

Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet – Gallus One. Jak przekonuje producent, usuwa ona barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.