Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Za tydzień FESPA startuje z nową serią wirtualnych wydarzeń

Za tydzień FESPA startuje z nową serią wirtualnych wydarzeń

Stowarzyszenie FESPA organizuje nową serię wirtualnych wydarzeń prowadzonych w czasie rzeczywistym o nazwie FIT – FESPA Innovations and Trends, której celem jest pomoc drukarniom w skutecznym ożywieniu działalności oraz efektywnym planowaniu dalszej pracy. Program spotkań jest szeroki i ma dotyczyć różnych obszarów technologii i zastosowań, by zainteresować jak najszersze grono odbiorców. Pierwsze dwa wydarzenia odbędą się w maju i czerwcu br. i skupią się na druku szerokoformatowym oraz zadruku odzieży.

Na pierwszy ogień pójdzie grafika wielkoformatowa i rozwijający się rynek dekoracji drukowanych – w dn. 26–27 maja br. będzie można się zapoznać z rozwiązaniami wielu wiodących dostawców technologii, oprogramowania i podłoży, przeznaczonych dla tego sektora. Do sponsorów złotych należą firmy: Durst (najnowsze urządzenia P5), EFI (nowy system Vutek Q5), HP (maszyny Latex 700 i 800), Kornit Digital (atramenty NeoPigment), Mimaki (seria maszyn drukujących UV, solwentowych i sublimacyjnych), OneVision (kompleksowy pakiet automatyzacji) i PrintFactory (rozwiązania do sprawnego przepływu pracy i narzędzia do zarządzania kolorami). Inni uczestniczący dostawcy to: Ahlstrom-Munksjö, Aleph, Aslan, Avery Dennison, Dataline, Elitron, Fotoba, Hanglory, Kala, Klieverik, Kongsberg, Mactac, Mutoh, Pigment.Inc, PLASTGommet, PONGS, STS Inks i TTS.
Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo TUTAJ.

Drugą odsłonę serii FIT – FESPA zaplanowano na 9–10 czerwca br. Skoncentruje się ono na sektorze druku na tekstyliach i zdobieniu odzieży, obejmującym bezpośrednie drukowanie odzieży (DTG), sitodruk, oprogramowanie i materiały do druku. Do złotych sponsorów tego wydarzenia należą: B-FLEX (portfolio winylu termotransferowego), EFI Reggiani (zintegrowana oferta do cyfrowej produkcji tekstyliów), Gemini CAD (rozwiązania programowe dla projektantów mody, producentów i marek e-commerce), Kornit Digital (najnowsze drukarki przemysłowe DTG Kornit HD), Polyprint (drukarki DTG i DTF oraz maszyny do obróbki wstępnej), PrintFactory (zestaw narzędzi oprogramowania tekstylnego), Roland (nowa kompaktowa drukarka DTG) i ROQ (rozwiązania do automatycznego sitodruku i druku hybrydowego). Pozostałymi wystawcami będą dostawcy technologii: INO, Klieverik, Lotus Holland, Melco, Pigment.Inc, Sport PrintLab, Vastex, Zakeke oraz Coveme.
Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo TUTAJ.

Goście wydarzenia będą mieli otwarty dostęp do wirtualnych pokazów, prezentacji wystawców oraz sesji pytań i odpowiedzi. Z wyprzedzeniem można też zapoznać się z pełnym programem wydarzenia. Platforma internetowa ułatwi dołączanie do czatów na żywo, budowanie sieci kontaktów i planowanie spotkań online. Udział jest bezpłatny dla zwiedzających, ale liczba miejsc jest ograniczona, tak aby zarządzać jakością interaktywnych doświadczeń zarówno przedstawicieli drukarń, jak i dostawców.

„Nadeszła wiosna i firmy coraz silniej koncentrują się na swoich planach ożywienia po tym niezwykle trudnym roku. Aby planować inwestycje i podejmować świadome decyzje, drukarnie muszą mieć możliwość zapoznania się z nowymi produktami, odkrywania rozwoju technologicznego i dostępu do porad ekspertów dotyczących produktów, zastosowań, a także możliwości dywersyfikacji i rozwoju. Rozmawiając z drukarzami słyszymy, że – chociaż zdecydowanie wolą robić to wszystko podczas wydarzeń na żywo – istnieje pilna potrzeba dostępu do informacji w sposób oszczędzający czas. Przedsiębiorcy chcą mieć możliwość zadawania pytań, zasięgania porad, interakcji z dostawcami i pielęgnowania relacji z podobnie myślącymi członkami społeczności poligraficznej. Uruchamiając serię wirtualnych wydarzeń FIT, wspieramy naszą społeczność w najbardziej efektywny i na dziś dostępny sposób, dopóki nie spotkamy się ponownie w prawdziwym świecie, podczas tradycyjnych targów Fespa” – powiedział Neil Felton, prezes stowarzyszenia FESPA.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Firma Miraclon została wyróżniona przez stowarzyszenie IFCA (Indian Flexible Packaging and Folding Carton Manufacturers Association) w konkursie IFCA Star Award 2022 jako jedna z najlepszych firm w kategorii Innowacyjność i rozwój druku za opracowanie technologii PureFlexo Printing. Technologia ta, dostępna w ramach pakietu Flexcel NX Print Suite do opakowań giętkich, rozwiązuje i kontroluje problem niepożądanej rozlewności farby, zapewniając szersze okno robocze, zwiększając sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.