Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Za nami XLI Konfrontacje Poligraficzne

Za nami XLI Konfrontacje Poligraficzne

Fot. Katarzyna Rainka / SAIPPW

26 marca br. w sali konferencyjnej Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie odbyły się XLI Konfrontacje Poligraficzne, zatytułowane „Niekonwencjonalne podłoża a drukowanie techniką cyfrową” (za określeniem „niekonwencjonalne” kryją się tu podłoża klasyczne, analogowe). Organizatorem cyklu jest Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Warszawskiej.

Celem spotkania było zapoznanie uczestników z możliwością drukowania cyfrowego na różnych podłożach, w tym na normalnych, popularnych papierach, które mogą zastąpić „papiery dedykowane” (czyli produkowane specjalnie dla danej techniki cyfrowej lub ich warianty). Tematyka została ograniczona do dwóch technik drukowania cyfrowego mających obecnie najszersze zastosowanie, tj. do drukowania elektrofotograficznego i natryskowego. Moderatorem konferencji był prof. Stefan Jakucewicz, który wygłosił również referat wprowadzający. Kolejne wystąpienia należały do Katarzyny Pilczyńskiej (Zakład Technologii Poligraficznych IMiP WIP PW), Svitlany Khadzhynovej (Instytut Papiernictwa i Poligrafii, Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji PŁ), Daniela Kopra (Technikum Księgarskie im. Stefana Żeromskiego w Warszawie i właściciel firmy ADan Koper Sp. z o.o.) i Mieczysława Jakubickiego (Centrum Poligrafii Sp. z o.o.).

W XLI Poligraficznych Konfrontacjach uczestniczyło ponad 80 osób, w tym ponad dwudziestu uczniów i nauczycieli z Technikum Poligraficznego, Technikum Księgarskiego, Zespołu Szkół nr 26 oraz studentów i wykładowców z Zakładu Technologii Poligraficznych IMiP WIP PW. Kolejną edycję Konfrontacji zaplanowano na 23 maja br. Motywem przewodnim ma być druk wielkoformatowy.

Więcej o tym wydarzeniu przeczytają Państwo w majowym wydaniu „Świata DRUKU”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.