Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / 13. Zimowa Konferencja Poligraficzna: branżowe spotkanie w przededniu targów drupa

13. Zimowa Konferencja Poligraficzna: branżowe spotkanie w przededniu targów drupa

W dniach 11–14 stycznia 2012 roku przedstawiciele polskiej branży poligraficznej już po raz trzynasty spotkają się na Zimowej Konferencji Poligraficznej organizowanej w Bukowinie Tatrzańskiej przez Szczecińską Agencję Edukacyjną. Tym razem jej motywem przewodnim będą zapowiedzi producentów i dostawców dotyczące zbliżających się targów drupa 2012. Konferencji będą towarzyszyć 7. zawody poligrafów w narciarstwie alpejskim o puchar firmy Michael Huber Polska. Patronem medialnym spotkania jest „Świat DRUKU”, zaś partnerem – portal PrintinPoland.com.

Mówi Waldemar Światły, szef Szczecińskiej Agencji Edukacyjnej: „Nasze spotkanie odbędzie się na kilkanaście tygodni przed targami drupa 2012 – swoistą ‘olimpiadą poligraficzną’, którą już teraz żyje cała branża. Na targach tych można spodziewać się wielu rewolucyjnych rozwiązań i mamy nadzieję, że nasi prelegenci uchylą choć rąbka tajemnicy w tym zakresie. Nie zabraknie też informacji związanych z największą rodzimą imprezą dla poligrafów, tj. targami w Poznaniu. Uzupełnieniem części merytorycznej będzie m.in. kolejna edycja zawodów Huber Ski Cup Bukowina, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników konferencji. Już dziś zatem serdecznie zapraszamy na Podhale”.

 

13. Zimową Konferencję Poligraficzną tradycyjnie już otworzy wystąpienie przedstawiciela Międzynarodowych Targów Poznańskich. Będzie nim Piotr Kamiński, szef projektu Poligrafia, który zaprezentuje najświeższe informacje o kolejnej, zaplanowanej na kwiecień 2013 roku, edycji tych najważniejszych w Polsce targów branży poligraficznej. Danuta Tyrowicz, właścicielka firmy Frogimus, wystąpi z referatem „Przychodzi klient do drukarni… czyli o tym, jak się porozumieć”. O przyszłości papieru opowie Stefan Jakucewicz, ekspert w dziedzinie podłoży drukowych, na co dzień związany z firmą Map Polska. Robert Kuczera, szef działu wsparcia technicznego w firmie Michael Huber Polska, przedstawi wymagania stawiane producentom farb graficznych jako odpowiedzialnym partnerom biznesowym. Z kolei Mariusz Sosnowski, prezes Infosystems SA, poprowadzi warsztaty na temat rozwiązań web-to-print, stanowiących swego rodzaju rewolucję we współpracy drukarń z ich klientami. O nowościach w zakresie systemów produkcyjnych Konica Minolta opowie Adam Bieniewski – menedżer produktu w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska. Z kolei nowości w programie handlowym Ferag Polska przedstawi prezes tej firmy – Jacek Bucholc.

 

„Mamy nadzieję, że każdy z uczestników znajdzie w programie konferencji coś dla siebie – kontynuuje Waldemar Światły – a styczniowe spotkanie jak zwykle stanie się doskonałą okazją do rozmów, dyskusji i wymiany doświadczeń między jego uczestnikami”.

 

Dodatkową atrakcją 13. Zimowej Konferencji Poligraficznej będą 7. zawody narciarskie Huber Ski Cup Bukowina 2012 o puchar firmy Michael Huber Polska. Nagrody w zawodach zostaną wręczone podczas tradycyjnej kolacji wieńczącej konferencję.

Cena za udział w konferencji wynosi 1195 zł od osoby i obejmuje: zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym (dopłata do „jedynki” wynosi 210 zł), wyżywienie oraz udział w części rekreacyjnej, w tym w zawodach Huber Ski Cup Bukowina 2012.

Dla klientów portalu PrintinPoland.com – partnera konferencji – przygotowano specjalny rabat 5% (nie obejmuje on dopłaty do pokoju 1-osobowego). Zgłoszenia udziału w konferencji przyjmowane są do końca grudnia 2011.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na koniec września br. zapowiedziano publikację ósmej edycji raportu drupa Global Trends. Pierwsze wyniki z badania przeprowadzonego wiosną tego roku są już dostępne. Można z nich wysnuć optymistyczny wniosek: zaufanie rośnie, a wszystkie regiony i rynki przewidują większe inwestycje w 2023 roku. Wyniki badania (uśrednione) pokazują, że branża na całym świecie jest nieco bardziej pewna przyszłości niż podczas ostatniego badania w 2019 r., przed pandemią. Najsilniejszy jest oczywiście rynek opakowań, ale rynki druku komercyjnego, wydawniczego i przemysłowego również mają się w 2023 r. ożywić. Jednak w poszczególnych regionach jest już mniej optymistycznie. O ile np. Azja i Ameryka Południowa spodziewają się lepszych wyników handlowych w 2023 r., w Europie nastroje są znacznie gorsze ze względu na wojnę w Ukrainie i jej konsekwencje.

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia podyplomowe „Inżynieria produkcji w poligrafii”. Celem studiów podyplomowych jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw i zakładów poligraficznych. Słuchacze poznają zagadnienia związane z większością etapów technologicznych towarzyszących produkcji poligraficznej – poczynając od komputerowego przygotowania materiału wydawniczego, a kończąc na etapach introligatorskich i procesach logistycznych.

Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet – Gallus One. Jak przekonuje producent, usuwa ona barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.