Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Włosi zainwestowali w pięć ploterów tnących

Włosi zainwestowali w pięć ploterów tnących

System Elitron Kombo SD

Włoska firma Sismaitalia, specjalizująca się w usługach poligraficznych z zakresu komunikacji wizualnej, kupiła pięć ploterów tnących marki Elitron, by wesprzeć proces dywersyfikacji swojego biznesu i przejść na produkcję przemysłową.

Przez ponad 30 lat istnienia firmy jej działalność ewoluowała od usług w obszarze przesyłek reklamowych, przez włączenie do oferty cyfrowych usług wielkoformatowych, po czas obecny, kiedy zarząd zdecydował o dalszym rozwoju i dywersyfikacji portfolio. Sismaitalia wraz ze zwiększaniem bazy klientów, wolumenu produkcji oraz obrotów, uzupełniała także park maszynowy o kolejne maszyny cyfrowe, m.in. jako pierwsza firma we Włoszech zakupiła drukarkę 3D MASSIVit 1800. W ślad za tym powstała także potrzeba zainwestowania w rozwiązania do cięcia – wybrano urządzenie marki Elitron. Wybór okazał się trafną decyzją, pandemia bowiem stworzyła nowe możliwości, a firma potrafiła z nich skorzystać. Sismaitalia opracowała wysokiej jakości przyłbicę dla medyków z wymienną osłoną, wycinaną przy użyciu maszyny Elitron, i produkt ten stał się na włoskim rynku bardzo popularny.

Po tym pomyśle zarząd drukarni zauważył potencjał także w innych obszarach. W ramach tej strategii wytyczono cztery obszary do zagospodarowania – produkcję ekspozytorów handlowych z różnych materiałów (m.in. tektury), kartonowych displejów, różnych rodzajów opakowań niezagospodarowanych jeszcze przez druk cyfrowy, a także włączeniu do oferty usług szybkiego prototypowania. W tym celu utworzono specjalne działy i zatrudniono specjalistów, potrzebne były także maszyny do wykrawania i obróbki różnorodnych materiałów w różnych formatach, grubościach i gęstościach. Sismaitalia zwróciła się z tą potrzebą do firmy Elitron i po testach z udziałem dostawców materiałów dokonano decyzji o zakupie pięciu ploterów tnących skonfigurowanych do potrzeb drukarni.

Do obróbki tektury falistej oraz opakowań kartonowych i displejów drukarnia zakupiła trzy systemy Elitron Kombo SD 31.20 w szerokości 3100 × 2000 mm, wyposażone w wielonarzędziową głowicę do cięcia, bigowania i frezowania oraz Seeker System do automatycznego rozpoznawania punktów. Oprócz tego zainwestowano w maszynę Kombo T 16.20 w formacie 1600 × 1200 mm z systemem umożliwiającym cięcie pianki o grubości do 120 mm, wyposażoną w pneumatyczny nóż oscylacyjny wraz z mazakiem oraz systemem wideo do projekcji grafiki, by maksymalnie ograniczyć kosztowne odpady. Piątą maszyną jest model Spark 19.16, służący do usług szybkiego prototypowania. Ploter w formacie 1900 × 1600 mm wyposażony jest w pas transmisyjny, wielonarzędziową głowicę z nożem oscylacyjnym oraz narzędzia do bigowania i frezowania.

W Polsce dostawcą rozwiązań Elitron jest firma LFP Industrial Solutions.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mijający rok przyniósł branży opakowań wiele zmian. Nowa rzeczywistość kształtowała lokalne gospodarcze relacje biznesowe, a kwestie łączności, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonego rozwoju stały się podstawą produkcji. Jean-Pascal Bobst, prezes firmy BOBST, analizując minione miesiące, przedstawia wnioski na temat przyszłości tego sektora.

25 listopada br., podczas Gali Jubileuszowej Polskiej Izby Druku, poznaliśmy laureatów XXII edycji konkursu Złotego Gryfa. Jest to największy i najstarszy w Polsce konkurs obejmujący całe spektrum produkcji poligraficznej, gdzie oceniana jest wyłącznie jakość wykonania produktu. Jak już informowaliśmy, w tegorocznej edycji rywalizacji prestiżową statuetką nagrodzono wydanie nr 6/2021 „Świata DRUKU” (kategoria: Czasopismo wielobarwne). Jakie inne produkty rodzimej poligrafii zdobyły wyróżnienie?

Za nami kolejna wystawa skierowana do branży handlu detalicznego – w Warszawie w dn. 23–24 listopada br. odbyło się największe, jak podkreśla organizator, wydarzenie tego sektora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow. Podczas wystawy, nad którą patronat medialny sprawował „Świat DRUKU”, przedstawiciele sieci i centrów handlowych, najemcy i właściciele sklepów mogli znaleźć rozwiązania niezbędne do prowadzenia działalności. W tym roku producenci technologii i wyposażenia szczególnie promowali nowości, oparte na automatyzacji i robotyzacji.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.