Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe modele drukarek OKI

Nowe modele drukarek OKI

Firma OKI Europe Ltd poszerzyła serię drukarek inteligentnych, przenosząc funkcje na komputer i w zasięg firm każdego rozmiaru i typu. Otwarta platforma sXP (smart Extendable Platform) firmy OKI zapewnia łatwą integrację z oprogramowaniem innych firm, co ma umożliwić zwiększenie wydajności obiegów pracy drukowania/kopiowania/skanowania oraz podnieść produktywność poprzez wyeliminowanie czasochłonnych i drogich procesów opartych na papierze.

„Inteligentne drukarki firmy OKI umożliwiają każdej firmy zmaksymalizować korzyści płynące z cyfryzacji, czyli zwiększyć wydajność i konkurencyjność. Pomagają one zoptymalizować obieg pracy i zachować porządek i bezpieczeństwo dokumentów cyfrowych bez utrudniania dostępu do nich” – mówi Tetsuya Kuri, ds. marketingu na terenie EMEA dla OKI Europe Ltd.

Model C542dn oraz urządzenie wielofunkcyjne MC573dn to najnowsze dodatki do serii inteligentnych drukarek firmy OKI, która zawiera już modele MB492 i MB562 oraz serie MC800, MC700/MB700 i ES9000. Firma OKI ma teraz szeroką ofertę drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych od biurkowych po działowych dla firm każdego rozmiaru. Drukarka C542dn ma możliwość łączenia się z istniejącą flotą drukarek podążających, jak również funkcję drukowania na życzenie, dostępną przez panel dotykowy. Łączy się także z chmurą, zapewniając pełną kompatybilność z rozwiązaniami mobilnymi.
Modele C542dn i MC573dn są wyposażone w spersonalizowany interfejs użytkownika i kolorowy, 7-calowy, dotykowy ekran LCD, co upraszcza integrację z obiegami dokumentów oraz łączenie z oprogramowaniem innych firm. Dostęp do dokumentów jest zabezpieczony poprzez nowe funkcje, takie jak prywatne drukowanie i odblokowywanie kart opcjonalnych.

„Do tej pory systemy klasy biznesowej pomagały tworzyć bezpieczne i zoptymalizowane cyfrowe obiegi pracy dla korporacji i firm o dużych budżetach, lecz często są one bardzo złożone i kosztowne” – mówi Kuri.

Otwarta platforma firmy OKI, sXP, umożliwia łączność z innymi urządzeniami, na przykład z posiadaną flotą drukarek podążających, lub oprogramowaniem innych firm, takim jak PaperCut, Drivve Image, Ringdale FollowMe lub YSOFT SafeQ. Dostępny jest także pakiet dla programistów, który umożliwia szybkie tworzenie spersonalizowanych rozwiązań.

Ponadto firma OKI dołącza do swoich produktów bezpłatne oprogramowanie SENDYS Explorer LITE, które umożliwia firmom i organizacjom przechwytywanie, konwertowanie na przeszukiwalne formaty, dystrybuowanie, rozwiązania chmurowe oraz drukowanie dokumentów z różnych działów i branż, na przykład opiece zdrowotnej, handlu lub w biurze. Oprogramowanie SENDYS Explorer umożliwia szybkie i proste skanowanie i indeksowanie różnych typów dokumentów w momencie ich tworzenia, na przykład w środowisku klinicznym, lub dystrybuowanie materiałów promocyjnych do działów handlowych, co zwiększa efektywność pracy i obniża koszty. Dodatkowo, program Output Manager umożliwia administratorom zarządzanie zleceniami drukowania, kopiowania i skanowania, a także pomaga chronić poufność dokumentów.

Te inteligentne funkcje w połączeniu z wydajnymi silnikami druku zapewniają ultra-szybkie rezultaty. Jak podaje producent, nowe modele, 542dn i MC573dn, łączą funkcjonalność z jakością druku 1200 x 1200 dpi, a także wysoce elastyczną obsługę nośników, co umożliwia firmom drukowania na żądanie i na miejscu. Funkcja Wireless Direct umożliwia jednoczesne łączenie w sieć urządzeń przewodowych i bezprzewodowych, a łączność Gigabit Ethernet zapewnia szybki transfer dużych plików. Dodatkowo oba urządzenia są zgodne z usługą Airprint firmy Apple Inc oraz Google Cloud Print 2.0, co umożliwia zdalne drukowanie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Firma Fujifilm poinformowała, że jej maszyna Revoria Press PC1120 otrzymała przyznawaną przez Keypoint Intelligence nagrodę Buyers Lab 2022 Pro Award w kategorii Wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+. Model ten jest dostępny w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i Włoszech.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.