Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Etykiety pomagające eliminować błędy ludzkie

Etykiety pomagające eliminować błędy ludzkie

Fot. Mark Andy

Drukarnia Repacorp, działająca na rynku północnoamerykańskim, od ponad 15 lat oferuje produkty z zastosowaniem technologii RFID, dzięki czemu jej klienci otrzymują różnorodne, innowacyjne rozwiązania etykietowe oraz inne produkty zawierające tagi RFID. Od początku obecności na tym rynku Repacorp stosuje technologię RFID w zaawansowanych, wąskowstęgowych maszynach Mark Andy.

„Każdy klient, któremu zależy na wyeliminowaniu błędu ludzkiego w swojej działalności, ma dobry powód, by wdrożyć stale zyskującą na popularności technologię RFID – mówi Rochelle L. Heinl, wiceprezes Repacorp. – Zainteresowanie tym rozwiązaniem zwiększyło się szczególnie w ciągu ostatniego roku. W mojej opinii dzieje się tak, ponieważ budzi ono coraz większe zaufanie wśród konsumentów. Jest coraz bardziej znane, a klienci odkrywają i doceniają jego ogromne możliwości. Jeden z naszych klientów stosuje ją w swoim magazynie, by utrzymać spójność zapasów i usprawnić proces ich liczenia. Dzięki temu zredukował liczbę zatrudnionych tu osób z 6 do 2, jednocześnie zwiększając dokładność w monitorowaniu stanów magazynowych do ponad 98% (z 81%)”. Obecnie duże sieci sprzedaży detalicznej coraz śmielej wdrażają tę technologię, co Repacorp postrzega jako ważny obszar dla dalszych wzrostów drukarni, dostarczającej etykiety RFID m.in. dla firm z tego segmentu rynkowego. Rozwiązania uwzględniające RFID z powodzeniem stosują również firmy z innych branż: motoryzacyjnej, opieki zdrowotnej, magazynowania i innych.

Automatyzacja działań, szerokie portfolio produktowe

Jak podkreśla Rochelle L. Heinl, użytkownicy technologii RFID doceniają przede wszystkim fakt, że eliminuje ona błędy ludzkie: „Dokładność, spójność i stabilność dowolnego rozwiązania etykietowego może zostać dzięki technologii RFID znacząco zwiększona. Podam przykład z handlu detalicznego. Klient wchodzi do sklepu, by nabyć konkretną odzież. Kiedy nie znajduje wybranego produktu w danej lokalizacji, zniechęcony może poszukać go w innym sklepie. Ale jeśli sprzedawca pomoże mu w lokalizacji ubrania na półce czy w innym miejscu w sklepie przy pomocy aplikacji wykorzystującej RFID, istnieje duże prawdopodobieństwo, że odnaleziony towar zostanie zakupiony”.

Repacorp stosuje technologię RFID również we własnym magazynie, dzięki czemu – jak zapewnia Rochelle L. Heinl – proces śledzenia dowolnego asortymentu staje się znacznie sprawniejszy: „Dzięki RFID szybko może tu być zlokalizowana każda partia wydrukowanych etykiet” – mówi wiceprezes drukarni.

Obecnie Repacorp posiada bardzo szeroką ofertę produktową. Drukowane są tu etykiety (od czystych do klasy premium) w technice fleksograficznej, a także cyfrowej. Firma produkuje też tuleje typu shrink sleeves oraz opakowania giętkie. „Dysponujemy parkiem sprzętowym, który pozwala nam realizować większość dostępnych na rynku rodzajów zadrukowanych/kodowanych etykiet – mówi Rochelle L. Heinl. – Innowacyjne maszyny pozwalają nam korzystać z baz danych (lub serii numerów) dostarczanych przez klientów i wydajnie je przetworzyć wraz z rosnącym zapotrzebowaniem ze strony klienta. Obserwujemy rosnące zainteresowanie wstępnie numerowanymi etykietami, a wyposażenie naszej drukarni predestynuje nas do bycia odpowiednim partnerem przy tego typu projektach”.

Wieloletnie partnerstwo z Mark Andy

„Współpracujemy z firmą Mark Andy od początku naszej działalności rynkowej. Maszyny tego producenta, z wbudowanymi modułami RFID, są skonfigurowane pod nasze potrzeby, a firma Mark Andy zapewniła nam najwyższy poziom partnerstwa przy wdrożeniu każdej z dostarczanych linii produkcyjnych – podkreśla Rochelle L. Heinl – We wszystkich rodzajach realizowanego przez nas asortymentu – od tulei shrink sleeve aż do produktów RFID, Mark Andy zapewnia nam bardzo duże wsparcie. Zespół jej specjalistów sprawnie współpracuje z dostawcami innych elementów tworzących poszczególne linie produkcyjne, dzięki czemu posiadamy maszyny o ogromnym potencjale. Obecnie, dzięki tej partnerskiej współpracy, jesteśmy jednym z czołowych dostawców rozwiązań etykietowych z udziałem RFID na rynku”.

Drukarnia Repacorp uruchomiła produkcję etykiet i tagów RFID na przełomie 2005 i 2006 r. W kolejnych latach pojawiały się tu sukcesywnie cztery maszyny Mark Andy. „Obecnie nasz park sprzętowy pozwala na obustronne zadrukowywanie (nawet w ośmiu kolorach) wstęgi o szerokości z zakresu 10–20 cali, a następnie jej wszechstronne przetwarzanie w trybie inline: insertowanie, sztancowanie i inspekcję. Mamy możliwość drukowania i kodowania kilku użytków w szerokości, z bardzo wysoką prędkością i z wychwytywaniem i eliminowaniem zduplikowanych etykiet. Tak zdywersyfikowana platforma sprzętowa pozwala nam realizować różne projekty, uwzględniające technologię RFID – od prostych po najbardziej skomplikowane. Jej powszechne wdrożenie wreszcie staje się faktem. Z pozyskaniem pracowników jest coraz trudniej, a w zakładach pracy coraz częściej trudno o odpowiednią ich motywację. We współczesnym świecie wiele firm poszukuje nowych sposobów na automatyzację swoich działań, a technologia RFID to znakomity sposób na zrealizowanie tych planów” – podsumowuje Rochelle L. Heinl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.