Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia FotoiDruk inwestuje w ploter tnący

Drukarnia FotoiDruk inwestuje w ploter tnący

Drukarnia cyfrowa FotoiDruk z siedzibą w Kaletach w woj. śląskim zdecydowała się na zakup plotera tnącego Sinajet 1007MT. Maszyna, którą dostarczyła firma Grafmasz, pozwoliła na poszerzenie spektrum oferowanych usług oraz przyspieszenie niektórych dotychczas wykonywanych prac.

Drukarnia codzienną pracę opiera m.in. na maszynach Konica Minolta, ploterach solwentowych oraz różnego rodzaju urządzeniach introligatorskich, w tym kilka zostało również dostarczonych przez Grafmasz – jak produkowana w Polsce krajarka G73, czy półautomatyczna foliarka Matrix, wykorzystywana głównie do złocenia wydruków cyfrowych.

Damian Zymela, właściciel drukarni, tak wyjaśnia decyzję o zakupie właśnie tego rozwiązania: „Przetestowaliśmy dostępne na rynku urządzenia i finalnie wybór padł na model Sinajet 1007 MT. Ploter ten umożliwia nam wycinanie nietypowych kształtów drukowanych przez nas produktów bez konieczności ponoszenia kosztów wykrojników oraz czasu oczekiwania na ich zamówienie. Dzięki jego zastosowaniu oszczędzamy nie tylko czas i pieniądze , ale także zyskaliśmy duże możliwości pod kątem wykonywania prac na różnorodnych materiałach. Szczególnie przydatne jest do wycinania papieru ozdobnego oraz kredy w niskich nakładach, gdzie wykonanie wykrojnika było nieopłacalne i dotychczas takie zlecenia nie były realizowane”.

Ploter tnący 1007 MT to zautomatyzowane urządzenie w formacie 76 × 106 cm, które może być wyposażone w sześć różnych narzędzi, a głowica pozwala na dowolną konfigurację. Ploter ma również standardowo system TCC, który automatycznie dostosowuje głębokość cięcia zależnie od stosowanego narzędzia; standardowo zawiera także głowicę bigującą z serwomechanizmem oraz nóż wleczony sprawdzający się przy nacinaniu papieru/folii samoprzylepnej oraz cięciu materiału do grubości 2 mm. Opcjonalnie ploter może być wyposażony w nóż aktywny, służący do wycinania materiałów o grubości do 6 mm, głowicę z nożem oscylacyjnym (dzięki czemu oferuje, jako nieliczne na rynku urządzenie w tym formacie, na cięcie materiału o grubości do 10 mm). Dodatkowo pozwala na użycie jednoprzebiegowego noża V-cut oraz noża rotacyjnego do cięcia tekstyliów. Na wyposażeniu standardowym urządzenia znajduje się również odwijacz, który umożliwia cięcie materiału z roli. Prędkość przejazdu głowicy wynosi do 1000 mm/s i dokładność do 0,01 mm, a solidna metalowa konstrukcja gwarantuje stabilność i dokładność pracy plotera. Urządzenie dostarczane jest z oprogramowaniem oraz stanowiskiem komputerowym, co pozwala na natychmiastowe wdrożenie do pracy. Grafmasz oferuje również oprogramowanie do projektowania m.in. opakowań standardzie Fefco.

Plotery Sinajet dostępne są w 3 rozmiarach podawanych arkuszy 700 × 500 mm, 1000 × 707 mm oraz 1060 × 760 mm.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na koniec września br. zapowiedziano publikację ósmej edycji raportu drupa Global Trends. Pierwsze wyniki z badania przeprowadzonego wiosną tego roku są już dostępne. Można z nich wysnuć optymistyczny wniosek: zaufanie rośnie, a wszystkie regiony i rynki przewidują większe inwestycje w 2023 roku. Wyniki badania (uśrednione) pokazują, że branża na całym świecie jest nieco bardziej pewna przyszłości niż podczas ostatniego badania w 2019 r., przed pandemią. Najsilniejszy jest oczywiście rynek opakowań, ale rynki druku komercyjnego, wydawniczego i przemysłowego również mają się w 2023 r. ożywić. Jednak w poszczególnych regionach jest już mniej optymistycznie. O ile np. Azja i Ameryka Południowa spodziewają się lepszych wyników handlowych w 2023 r., w Europie nastroje są znacznie gorsze ze względu na wojnę w Ukrainie i jej konsekwencje.

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia podyplomowe „Inżynieria produkcji w poligrafii”. Celem studiów podyplomowych jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw i zakładów poligraficznych. Słuchacze poznają zagadnienia związane z większością etapów technologicznych towarzyszących produkcji poligraficznej – poczynając od komputerowego przygotowania materiału wydawniczego, a kończąc na etapach introligatorskich i procesach logistycznych.

Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet – Gallus One. Jak przekonuje producent, usuwa ona barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.