Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Wzrasta wartość rynku identyfikatorów bezstykowych RFID

Wzrasta wartość rynku identyfikatorów bezstykowych RFID

Rynek identyfikatorów RFID w ostatnich latach systematycznie się rozwija. Według aktualnych prognoz, jeszcze w tym roku osiągnie on wartość ponad 11 milardów dolarów. Firma Avery Dennison dąży do wzmocnienia swojej pozycji w tym segmencie.

Analitycy z brytyjskiej organizacji IDTechEx obserwują rynek identyfikatorów RFID od prawie dwóch dekad. W ostatnim czasie IDTechEX opublikował wyniki swoich badań w formie pisemnego raportu zatytułowanego „RFID Forecasts, Players and Opportunities 2017-2027” („Prognozy, możliwości, gracze na rynku RFID w latach 2017-2027”). Zawarte w raporcie dane pochodzą m.in. z wywiadów przeprowadzanych z dostawcami wszelkiego rodzaju identyfikatorów RFID (aktywnych, pasywnych, półpasywnych).

Jak informują analitycy z Cambridge w Wielkiej Brytanii, rynek identyfikatorów RFID w 2017 roku ma osiągnąć wartość 11,2 miliarda dolarów. Jeżeli powyższa prognoza się sprawdzi, będzie to kolejny odnotowany w ostatnich latach wzrost wartości tego rozwijającego się rynku, wartego w ubiegłym roku około 10,5 miliarda USD, i niecałe 10 miliardów w roku 2015. Zdaniem specjalistów z IDTechEx, utrzymanie obecnego tempa wzrostu rynku znaczników, identyfikatorów, czytników i oprogramowania systemów RFID zaowocuje osiągnięciem wartości 14,9 miliardów USD w ciągu najbliższych pięciu lat.

W handlu detalicznym znaczniki RFID wykorzystuje się głównie do znakowania odzieży. W 2017 roku zapotrzebowanie na tego typu identyfikatory ma osiągnąć poziom 8,7 miliardów sztuk. Również w tym segmencie analitycy upatrują najwyższego potencjału wzrostu, oszacowano bowiem, że w etykiety RFID wyposaża się obecnie zaledwie 20% sprzedawanej odzieży. Znaczniki RFID mają również zastosowanie w transporcie publicznym i tranzycie (bilety, przepustki, karty elektroniczne). Zapotrzebowanie na znaczniki RFID w branży transportowej ma w tym roku osiągnąć poziom 825 milionów sztuk. Analitycy zwrócili również uwagę na rosnące zapotrzebowanie na znaczniki wykorzystywane do identyfikacji zwierząt. Tego typu znaczników używa się głównie do zarządzania hodowlą, monitoringu i utrzymywania populacji. Elektroniczne znakowanie zwierząt coraz częściej stanowi obowiązek narzucony przez ustawodawcę. Zdaniem analityków, w bieżącym roku hodowcy zwierząt wykorzystają prawie 500 milionów chipów. Organizacja IDTechEx przewiduje sprzedaż ponad 18 miliardów znaczników RFID w roku 2017, co stanowi ilość o 3 miliardy większą niż w roku ubiegłym.

Firma Avery Dennison, we współpracy z wydawnictwem Labels & Labelling, w czerwcu br. rozpoczęła cykl webinariów poświęconych zagadnieniom związanym z rynkiem RFID. Pierwsze wydarzenie z tego cyklu odbyło się 13 czerwca i dotyczyło podstaw tej technologii. Kolejne webinarium dotyczące rynku RFID zaplanowano na 12 września w godzinach 15:30 – 16:30 czasu środkowoeuropejskiego. Wrześniowe szkolenie poprowadzą Chelsea McDougall z magazynu L&L oraz Jeremy Schenof, dyrektor ds. rozwiązań RFID w firmie Avery Dennison. Uczestnictwo w webinarium wymaga zgłoszenia formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie internetowej. Zainteresowani technologią RFID będą mogli także zapoznać się z rozwiązaniami oferowanymi przez Avery Dennison podczas targów Labelexpo Europe 2017 (Bruksela, 25-28 września, stanowisko 5A31).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mijający rok przyniósł branży opakowań wiele zmian. Nowa rzeczywistość kształtowała lokalne gospodarcze relacje biznesowe, a kwestie łączności, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonego rozwoju stały się podstawą produkcji. Jean-Pascal Bobst, prezes firmy BOBST, analizując minione miesiące, przedstawia wnioski na temat przyszłości tego sektora.

25 listopada br., podczas Gali Jubileuszowej Polskiej Izby Druku, poznaliśmy laureatów XXII edycji konkursu Złotego Gryfa. Jest to największy i najstarszy w Polsce konkurs obejmujący całe spektrum produkcji poligraficznej, gdzie oceniana jest wyłącznie jakość wykonania produktu. Jak już informowaliśmy, w tegorocznej edycji rywalizacji prestiżową statuetką nagrodzono wydanie nr 6/2021 „Świata DRUKU” (kategoria: Czasopismo wielobarwne). Jakie inne produkty rodzimej poligrafii zdobyły wyróżnienie?

Za nami kolejna wystawa skierowana do branży handlu detalicznego – w Warszawie w dn. 23–24 listopada br. odbyło się największe, jak podkreśla organizator, wydarzenie tego sektora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow. Podczas wystawy, nad którą patronat medialny sprawował „Świat DRUKU”, przedstawiciele sieci i centrów handlowych, najemcy i właściciele sklepów mogli znaleźć rozwiązania niezbędne do prowadzenia działalności. W tym roku producenci technologii i wyposażenia szczególnie promowali nowości, oparte na automatyzacji i robotyzacji.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.