Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / VIII edycja badania sektora poligraficznego w Polsce

VIII edycja badania sektora poligraficznego w Polsce

Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, Polska Izba Druku, KPMG oraz Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadzają VIII edycję badania sektora poligraficznego w Polsce pt. „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”. „Świat DRUKU”, który objął patronatem to badanie, zaprasza wraz z jego organizatorami do wypełnienia Ankiety poligraficznej 2022.

Wypełnienie ankiety nie powinno zająć więcej niż 15 minut. Większość pytań stanowią pytania zamknięte, na które odpowiadać będą Państwo poprzez wskazanie wybranej odpowiedzi. W pytaniach otwartych bądź półotwartych należy krótko uzasadnić dokonany wybór.

Wypełnioną ankietę należy wysłać do 30.06.2022 r. na adres: ankiety@bractwogutenberga.pl. Wyniki badania opublikowane zostaną w specjalnym raporcie, którego prezentacja będzie miała miejsce w dniu 25 listopada 2022 r. podczas balu PID/Gali Złotego Gryfa w hotelu Westin w Warszawie.

Ankieta jest dostępna TUTAJ.

Celem projektu jest ukazanie rzetelnego obrazu branży poligraficznej. W komunikacie organizatora, zachęcającym do wypełnienia ankiety, czytamy: „To ważne dla naszej społeczności badanie realizujemy w tym roku po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią COVID- 19. Fakt, że opóźnienie wydania Raportu zostało zauważone przez wiele instytucji i firm kierujących do autorów zapytania o termin publikacji aktualnego badania, najlepiej świadczy o jego znaczeniu dla naszej gałęzi gospodarki. Stąd decyzja o opublikowaniu w roku bieżącym nie tylko wyników analiz odpowiedzi na pytania zawarte w załączonej ankiecie, ale również tych, które zgromadziliśmy w roku 2020, kiedy to zebrawszy 170 ankiet musieliśmy prace zawiesić. Z Państwa pomocą otrzymamy niezwykle ciekawe studium stanu rozwoju naszej branży wzbogacone o porównanie stanu rzeczy z przed pandemii i (miejmy nadzieję) u jej końca. Prosimy zatem wszystkie koleżanki i kolegów poligrafów i konwerterów o wzięcie udziału w badaniu poprzez wypełnienie ankiety. Wszystkim biorącym udział w badaniu gwarantujemy podobnie jak w przypadku dotychczasowych siedmiu wydań pełną anonimowość oraz bezpłatny dostęp do ostatecznych wyników w formie gotowego Raportu”.

Wszelkich informacji na temat badania udzielają:
prof. dr hab. Dariusz Kuźmina (tel.: 601 327 340, d.kuzmina@uw.edu.pl)
oraz Jacek Kuśmierczyk – Kanclerz PBKG (tel.: 501 878 888, jkusmierczyk@bractwogutenberga.pl, jacek.kusmierczyk@izbadruku.org.pl).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.