Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Targowe nowości marki Elitron

Targowe nowości marki Elitron

Podczas tegorocznej edycji targów Fespa (Berlin, 31 maja – 3 czerwca 2022 r.) firma Elitron zaprezentowała najnowsze rozwiązania z zakresu cięcia, frezowania oraz bigowania. Na stoisku producenta goście wystawy mieli okazję obejrzeć m.in. urządzenie Kombo SDC+ 31.32, promowano także nowy moduł Digital Multi Degree (DMD) oraz automatyczny system podawania wraz z wbudowanym, nowym opatentowanym systemem Seeker czytającym znaczniki od spodu.

Kombo SDC+ 31.32 jest przeznaczony do cięcia dużych formatów, rolek oraz materiałów sztywnych. Prezentowany model został wyposażony m.in. w podajnik rolowy, a także w opatentowany przez firmę Elitron system wizyjny Seeker System PRO. Jedną z najciekawszych prezentowanych nowości był podwójny moduł do cięcia pod kątem 45° – to narzędzie podczas jednego przejścia tworzy gładkie cięcie pod kątem 90°, co skraca czas produkcji o połowę.

W przypadku materiałów o strukturze plastra miodu nowe narzędzie DL 45° ułatwia cięcie w kształcie litery V. Dzięki tej technologii możliwe jest rozpoczęcie cięcia V w dowolnym miejscu arkusza, ponieważ niezależne ostrza są sterowane elektronicznie. To samo narzędzie DL 45° może być również używane w tradycyjnym trybie V-cut tylko z jednym ostrzem.

Ponadto na stoisku Elitron można było także zobaczyć nowy moduł Digital Multi Degree (DMD) ze zmotoryzowanym olbrzymim ostrzem okrągłym i opcją ostrza V-Cut, jak również wydajny moduł frezujący o mocy 3 kW z nową automatyczną zmianą frezów, a także automatyczny system podawania wraz z wbudowanym, nowym opatentowanym systemem Seeker czytającym znaczniki od spodu.

Oprac. na podst. informacji LFP Industrial Solutions

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mijający rok przyniósł branży opakowań wiele zmian. Nowa rzeczywistość kształtowała lokalne gospodarcze relacje biznesowe, a kwestie łączności, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonego rozwoju stały się podstawą produkcji. Jean-Pascal Bobst, prezes firmy BOBST, analizując minione miesiące, przedstawia wnioski na temat przyszłości tego sektora.

25 listopada br., podczas Gali Jubileuszowej Polskiej Izby Druku, poznaliśmy laureatów XXII edycji konkursu Złotego Gryfa. Jest to największy i najstarszy w Polsce konkurs obejmujący całe spektrum produkcji poligraficznej, gdzie oceniana jest wyłącznie jakość wykonania produktu. Jak już informowaliśmy, w tegorocznej edycji rywalizacji prestiżową statuetką nagrodzono wydanie nr 6/2021 „Świata DRUKU” (kategoria: Czasopismo wielobarwne). Jakie inne produkty rodzimej poligrafii zdobyły wyróżnienie?

Za nami kolejna wystawa skierowana do branży handlu detalicznego – w Warszawie w dn. 23–24 listopada br. odbyło się największe, jak podkreśla organizator, wydarzenie tego sektora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow. Podczas wystawy, nad którą patronat medialny sprawował „Świat DRUKU”, przedstawiciele sieci i centrów handlowych, najemcy i właściciele sklepów mogli znaleźć rozwiązania niezbędne do prowadzenia działalności. W tym roku producenci technologii i wyposażenia szczególnie promowali nowości, oparte na automatyzacji i robotyzacji.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.