Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Konkurs Mladý Obal

Konkurs Mladý Obal

Do 15 marca 2012 można rejestrować się online na organizowany w Czechach po raz 17 międzynarodowy konkurs projektowania opakowań Mladý Obal (Young Package – Młode opakowanie): http://young-package.com. Promotorem i sponsorem konkursu jest, od 1996 roku, firma Model Obaly.

W tym roku tematem przewodnim konkursu jest herbata – można zgłaszać projekty opakowań czy puszek na herbatę, torebek na listki herbaciane, opakowań na prezenty czy usługi związane z tym napojem. Jury będzie brać pod uwagę innowacyjność i kreatywność opakowania, jego ergonomiczność i funkcjonalność, łatwość otwierania, aspekty środowiskowe, kształt, oryginalność pomysłu, wyobraźnię konstruktorską, jakość prezentacji. Zgłaszający muszą zaprezentować wysokojakościowy model opakowania w naturalnej skali, w pełni funkcjonalny, z otwieraniem. Wykorzystany na opakowanie konkursowe materiał musi poddawać się procesom poligraficznym stosowanym w firmie Model Obaly, mogą to być różne odmiany papieru i tektury powlekanej, a także folie polipropylenowe, lub też połączenie tych dwóch typów materiałów. Konkurs jest przeznaczony dla studentów i młodych projektantów (do 30 roku życia).
Konkurs Mladý obal 2011 zachowywał podział na dwie kategorie, które były nowością 15. edycji. Pierwsza – „Opakowanie produktu”, była adresowana do projektantów i konstruktorów opakowań. W ramach tej kategorii w ubiegłym roku zadaniem uczestników było zapakowanie narodowego produktu. Druga kategoria – „Inne spojrzenie”, miała przyciągnąć uwagę grafików i ilustratorów. Tematem tej kategorii była „Książka jako opakowanie na słowa”. Na zdjęciach zwycięskie opakowania: nr 1–4 – kategoria: produkt narodowy, nr 5 – kategoria: książka.

Fot. Jeden ze zwycięskich projektów 2011

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Firma Fujifilm poinformowała, że jej maszyna Revoria Press PC1120 otrzymała przyznawaną przez Keypoint Intelligence nagrodę Buyers Lab 2022 Pro Award w kategorii Wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+. Model ten jest dostępny w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i Włoszech.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.