Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Avery Dennison zwiększa moce produkcyjne w Europie

Avery Dennison zwiększa moce produkcyjne w Europie

Na początku października firma Avery Dennison oficjalnie otworzyła po rozbudowie swój największy europejski zakład w Rodange w Luksemburgu. Amerykański producent materiałów etykietowych zainwestował 65 mln dol., zyskując dodatkowe 12 tys. m2 (dotąd było to 65 tys. m2) i powiększając załogę o kolejnych 72 pracowników (dotąd pracowało tam ok. 500 osób. Była to jedna z największych inicjatyw operacyjnych Avery Dennison na świecie w ostatnich latach.

Rozbudowa obejmowała nowoczesny, zautomatyzowany magazyn, nową linię produkcyjną Lux3 z wielofunkcyjną powlekarką, krajarką online oraz linią do pakowania. Przeprowadzono ją tak, aby zoptymalizować zarządzanie odpadami oraz zużyciem energii i wody; ponadto przewidywana jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o 700 ton rocznie dzięki zmniejszeniu zużycia energii związanego z dostawami.

„Ta inwestycja przynosi wiele korzyści dla Avery Dennison w Europie. Nie tylko zyskaliśmy bardziej elastyczną i sprawną sieć produkcyjną oraz zdolność, by lepiej zarządzać zmieniającymi się potrzebami naszych klientów, ale też zwiększyliśmy nasze możliwości aplikacji powłok. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu możemy wzmacniać jakość naszych produktów. Lokalizacja w centrum kontynentu pomoże nam z kolei realizować nasze ambicje dotyczące zrównoważonego rozwoju – m.in. poprzez zminimalizowanie emisji CO2, do czego przyczyni się ograniczenie transportu, a jednocześnie przyspieszy realizację zamówień” – powiedział Tim Presto, wiceprezes ds. łańcucha dostaw i operacji w Europie w Avery Dennison.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Atrium Centrum Ploterowe wraz z Ikonos organizuje RoadShow w miesiącach lipiec i sierpień 2022 r. Zaplanowano aż dziewięć spotkań, a najbliższe odbędą się w Bydgoszczy – 12 lipca i w Gdańsku – 14 lipca br. Udział w wydarzeniu, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, jest bezpłatny. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

W maju br. grono członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych powiększyło się o kolejną firmę – spółkę Decard, która jest producentem gadżetów reklamowych oraz półproduktów biżuteryjnych i dekoracyjnych z dowolną grafiką i przestrzenną teksturą.

UPM Raflatac jest pierwszą firmą na świecie, która wykorzystuje odpady z tworzyw sztucznych zanieczyszczających ocean (OBP) do produkcji etykiet. Seria etykiet Ocean Action powstaje przy wykorzystaniu metody bilansu masy i stanowi efekt ścisłej współpracy UPM z wieloma partnerami w łańcuchu wartości produktu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.