Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Ruszyła I edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego
Anna Strożek
15.11.2016 11:52
15 listopada rozpoczął się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich, organizowanego przez Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Laureaci i wyróżnieni finaliści, łącznie do 20 osób, uzyskają uprawnienia do przyjęcia na studia inżynierskie o specjalności Technologia Poligrafii na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, poza normalną procedurą konkursową. Uprawnienia te obowiązują w roku uzyskania świadectwa dojrzałości i będą realizowane od roku akademickiego 2017/2018. „Świat DRUKU” objął wydarzenia patronatem medialnym.
Pierwsze 2 etapy odbędą się za pośrednictwem strony internetowej: https://konkurspoligrafia.wip.pw.edu.pl
Po pomyślnym rozwiązaniu pierwszego etapu internetowego można przystąpić do rozwiązania drugiego etapu.
Trzeci etap konkursu odbędzie się w Zakładzie Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej przy ul. Konwiktorskiej 2 w Warszawie.
Harmonogram konkursu:
Regulamin konkursu jest dostępny pod adresem strony internetowej konkursu.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny 22 831 09 53; 22 234 33 66 lub e-mailowy sip@wip.pw.edu.pl z sekretariatem Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii. Dane kontaktowe dostępne są również na stronie internetowej zakładu http://ip.hoff.pl/.
Kierunek nauczania o współczesnej technologii poligraficznej w Politechnice Warszawskiej jest unikatowym kierunkiem w skali kraju. Nowoczesna poligrafia charakteryzuje się dużym udziałem technologii informatycznych oraz technik cyfrowych, a polski sektor poligraficzny odnotowuje największe obroty w Europie Środkowo-Wschodniej i jest pod tym względem na ósmym miejscu w całej Unii Europejskiej.
Laureaci i wyróżnieni finaliści konkursu będą mieli możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności w nowoczesnych laboratoriach Zakładu Technologii Poligraficznych Wydziału Inżynierii Produkcji, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt oraz najnowocześniejsze oprogramowanie m.in. do grafiki komputerowej, zautomatyzowanego projektowania opakowań, cyfrowych systemów zarządzania produkcją poligraficzną czy zarządzania barwą.
Więcej o Kierunku Papiernictwo i Poligrafia:
http://ip.hoff.pl/
http://studia.tv/videos/papiernictwo-i-poligrafia-na-wydziale-inzynierii-produkcji-politechniki-warszawskiej/,
http://wip.pw.edu.pl/studia/charakterystyka-kierunkow-studiow/papiernictwo-i-poligrafia.
Dziękujemy za ocenę!
Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!
Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!
Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?
Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.
Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.