Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Klienci Stora Enso zdobywcami trzech nagród

Klienci Stora Enso zdobywcami trzech nagród

Podczas dorocznego kongresu Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Kartonu (ECMA) wręczone zostały nagrody w konkursie Pro Carton ECMA Awards 2016. W trzech kategoriach – opakowań na wyroby konfekcyjne, opakowań na farmaceutyki i środki opieki zdrowotnej oraz opakowań na napoje – zwyciężyły projekty wykonane z udziałem kartonów Stora Enso.

„Zwycięstwo w trzech kategoriach pokazuje, że zarówno producenci opakowań jak i właściciele marek z dużym wyczuciem potrafią dobrać odpowiedni materiał z niezwykle szerokiego portfolio produktów, jakie mamy im do zaproponowania. Zdobywające tak prestiżowe wyróżnienie kartony to efekt naszych wysiłków, zmierzających do wprowadzania na rynek innowacyjnych rozwiązań, z korzyścią dla klientów. Jury konkursowe szczególnie doceniło zastosowanie jednego, odnawialnego materiału do wyprodukowania opakowań na wyroby konfekcyjne i środki opieki zdrowotnej” – powiedział Öystein Aksnes, dyrektor generalny segmentu opakowań w firmie Stora Enso.

Opakowania na wyroby konfekcyjne
W tej kategorii zwyciężył projekt opakowania na jajka, wyprodukowanego przez firmę Karbest na zlecenie właściciela marki – De Neuville. Do jego produkcji wykorzystano karton Performa White z oferty Stora Enso. Opakowanie, kryjące miniaturowe czekoladowe jajko wielkanocne, można ponownie wykorzystać jako zabawkę bądź pojemnik. W uzasadnieniu jury określiło projekt mianem czystego w formie, atrakcyjnego, innowacyjnego i zabawnego.

Opakowania na napoje
Tu najlepszym okazał się projekt Polz Brandy XO, wyprodukowany przez Schachner-Pack z wykorzystaniem kartonu CKB firmy Stora Enso. To dwuczęściowe opakowanie dopasowano do nietypowego kształtu butelki brandy. Czarna i złota kolorystyka, matowe wykończenie i miejscowe zastosowanie błyszczącego lakieru nadały mu szlachetności. Karton CKB wybrano tu głównie ze względu na jego wytrzymałość.

Opakowania farmaceutyczne i na środki opieki zdrowotnej
W tej kategorii jury najwyżej oceniło opakowanie na lekarstwa dla psów, wyprodukowane przez A&R Carton na zlecenie Orion Pharma Oy Sileo. Do jego wytworzenia użyto specjalnego, odpornego na ścieranie kartonu Ensocard Pharma TR firmy Stora Enso. Szczególne wrażenie na jurorach zrobiła inżynieria opakowania, pozwalająca na jego łatwe otwieranie przez osobę dorosłą poprzez naciśnięcie odpowiednio oznaczonego miejsca, przy jednoczesnym zabezpieczeniu go przed dostępem dzieci. Docenili oni również jego funkcjonalność, użyteczność i proekologiczność, zapewniane przez dedykowany materiał użyty do wykonania, jak też przestrzenny projekt opakowania. Warto dodać, że jego produkcja oraz proces samego pakowania leków mają miejsce w ramach tej samej linii wytwórczej.

Fot. Opakowanie na czekoladowe jajka wielkanocne marki De Neuville zwyciężyło w kategorii dedykowanej wyrobom konfekcyjnym.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Firma Fujifilm poinformowała, że jej maszyna Revoria Press PC1120 otrzymała przyznawaną przez Keypoint Intelligence nagrodę Buyers Lab 2022 Pro Award w kategorii Wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+. Model ten jest dostępny w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i Włoszech.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.