Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Golden A’ Design Award dla polskich projektantów

Golden A’ Design Award dla polskich projektantów

Opakowanie kawy hiszpańskiej marki Cafes Guilis, zaprojektowane przez Martę i Michała Sicińskich ze studia Punkt Widzenia, zostało uhonorowane prestiżową Golden A’ Design Award w kategorii Projekt opakowania.

Projektanci w swej pracy stosują podstawowe zasady dobrego designu: użyteczność, ekonomikę i pomysł. W tym przypadku kluczem był pomysł, na dodatek bardzo prosty. Wspólnym motywem całej serii są międzynarodowe oznaczenia krajów, z których pochodzi kawa.

„Jedną z najważniejszych funkcji opakowania jest informowanie. Na niej właśnie się skupiliśmy. Nasze opakowanie jest czytelne i zrozumiałe dla większości ludzi na świecie, ale mimo prostoty wciąż się wyróżnia” – mówi Michał Siciński.

Ważna była także technika drukowania. „Potrzebowaliśmy różnych nakładów bardzo zróżnicowanych opakowań. Niektóre gatunki kawy sprowadzane są w niewielkich ilościach, inne w większych. Tradycyjny zadruk gotowych opakowań typu doypack był w tym przypadku nieopłacalny właśnie ze względu na wielkość nakładów. Poza tym umieszczenie strun zamykających saszetkę ogranicza powierzchnię, na której można wydrukować grafikę, co z kolei niemal wymusza nalepienie etykiety. Chcieliśmy tego uniknąć i zachować jednorodność druku całej serii. Zamówiliśmy więc saszetki bez strun, nadrukowaliśmy wzór techniką sitodruku i dopiero wtedy zamontowaliśmy zamknięcia. Efekt został, jak widać, doceniony” – tłumaczy Michał Siciński.

Nagrody A’ Design przyznawane są co roku we wszystkich kategoriach związanych z projektowaniem (jest nawet kategoria Unexpected Design Competition). W jury zasiadają osobistości z całego świata: projektanci, architekci, dyrektorzy artystyczni i kreatywni firm i instytucji, pracownicy naukowi uczelni artystycznych i technicznych, redaktorzy naczelni pism branżowych i in.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.