Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Global Good Awards – nagrody dla młodych, którzy zmieniają świat

Global Good Awards – nagrody dla młodych, którzy zmieniają świat

Trzeci rok z rzędu Canon przyzna nagrodę Canon Young Champion of the Year. To jedno z wyróżnień wręczanych w ramach programu konkursowego Global Good Awards 2022, którego celem jest docenianie osób oraz organizacji działających na rzecz zrównoważonego rozwoju. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 22 kwietnia 2022 r.

W tegorocznej edycji konkursu do składu jurorskiego Canon Young Champion of the Year dołączy Ally Zlatar. To laureatka wyróżnienia Diana Award, które otrzymała za poruszanie poprzez sztukę tematyki zaburzeń odżywiania, dysmorfofobii oraz innych problemów zdrowotnych.

W założeniu fundatorów nagrody ma ona doceniać pracę młodych ludzi na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ oraz pomagać inspirować młodzież na całym świecie do działania w istotnych społecznie obszarach. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 oraz do 21 roku życia, a udział w nim jest bezpłatny. Jurorzy oceniają wnioski indywidualne oraz grupowe – ważne, aby idea zgłoszenia dotyczyła wspólnej pracy na rzecz szczytnego celu.

W poprzednich edycjach konkursu doceniono działania w różnych obszarach, takich jak równość płci, dostęp do edukacji, recykling czy ochrona różnorodności gatunkowej zwierząt. W ubiegłym roku nagroda w kategorii do 16 roku życia trafiła do rodzeństwa Mishal i Mir, którzy zwyciężyli dzięki projektowi kampanii na rzecz zwalczania nierówności, promocji recyklingu oraz ograniczania marnowania żywności. Od czasu wygranej w konkursie rodzeństwo kontynuuje swoją kampanię. Z kolei Samuel Alabi Anjolaoluwa, zwycięzca ubiegłorocznej edycji konkursu w kategorii do 21 roku życia, otrzymał tytuł Canon Champion za swój wkład w podnoszenie świadomości na temat trudności z dostępem do edukacji, z którymi mierzą się młodzi ludzie w jego lokalnej społeczności. Praca laureata zaprezentowana została w ramach projektu „Students of Ibadan”. „Niezmiernie ważne jest, abyśmy zapewnili dostęp do edukacji każdemu dziecku żyjącemu na terenach wiejskich. Kreując przyszłość, musimy zagwarantować młodym ludziom bezpieczeństwo i narzędzia do rozwoju ich pełnego potencjału. Do 2055 r. w Afryce będzie żyło więcej dzieci niż na innych kontynentach, dlatego tak ważne jest dla mnie, by za pomocą historii opowiedzianych na fotografiach stale wspierać młodzież zamieszkującą moje miasto Ibadan w Nigerii” – powiedział Samuel.

„Aby budować zrównoważoną przyszłość, istotne jest docenianie i wspieranie nowego pokolenia ludzi gotowych zmieniać świat. Właśnie to robi Canon od czasu uruchomienia programu Young People w 2015 r. Nagroda Canon Young Champion of the Year stanowi doskonałe uzupełnienie tej inicjatywy, ponieważ pozwala nam odkryć wiele historii o prawdziwej przemianie, która zachodzi na świecie. Z niecierpliwością czekam na tegoroczne zgłoszenia, które z pewnością wiele mnie nauczą i dadzą wiele inspiracji” – komentuje Adam Pensotti, Head of the Young People Programme w Canon EMEA.

Finaliści, którzy dostaną się na krótką listę nominowanych do nagrody, otrzymają cztery bilety online na ceremonię wręczenia nagród w 2022 r. w Londynie (dla tych, którzy będą pochodzić spoza Wlk. Brytanii) lub dwa bilety pozwalające na osobisty udział w gali. Oprócz tego do każdego finalisty trafi nagroda w postaci drukarki Canon Zoemini. Z kolei dla zwycięzców każdej z dwóch kategorii wiekowych nagrodę stanowić będzie aparat Canon EOS 250D lub inny aparat fotograficzny o zbliżonych parametrach.

Kandydaci mogą wystartować w konkursie samodzielnie, jeśli ukończyli 18 rok życia, a młodsi uczestnicy mogą być zgłoszeni przez rodzica, opiekuna, firmę czy organizację charytatywną, z którymi współpracują. Do udziału w konkursie nie mogą zgłosić się uczestnicy programów Canon dla młodzieży oraz członkowie rodzin pracowników producenta. Szczegółowe kryteria zgłoszeniowe i więcej informacji można znaleźć na stronie Global Good Awards.

Organizatorzy zapraszają do nadsyłania wniosków konkursowych. Powinny składać się one z maksymalnie sześciu podpisanych obrazów oraz 1 tys. słów, w których kandydaci opowiedzą historię pozytywnej zmiany, którą starają się urzeczywistnić. Zgłoszenia mogą dotyczyć dowolnej formy działań w obszarach społecznych i środowiskowych na poziomie lokalnym czy międzynarodowym i powinny wpisywać się w Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 22 kwietnia 2022 r. poprzez stronę globalgoodawards.awardstage.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

UPM Raflatac jest pierwszą firmą na świecie, która wykorzystuje odpady z tworzyw sztucznych zanieczyszczających ocean (OBP) do produkcji etykiet. Seria etykiet Ocean Action powstaje przy wykorzystaniu metody bilansu masy i stanowi efekt ścisłej współpracy UPM z wieloma partnerami w łańcuchu wartości produktu.

Czy wystarczy mieć dobry pomysł, aby odnieść sukces? Bardzo rzadko, najczęściej potrzeba jeszcze ciężkiej pracy, odwagi i determinacji. Studenci, którzy biorą udział w konkursie Strefa Studenta organizowanym przez Targi w Krakowie w ramach Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, wiedzą jak szczęściu pomóc.

Drukarnia cyfrowa FotoiDruk z siedzibą w Kaletach w woj. śląskim zdecydowała się na zakup plotera tnącego Sinajet 1007MT. Maszyna, którą dostarczyła firma Grafmasz, pozwoliła na poszerzenie spektrum oferowanych usług oraz przyspieszenie niektórych dotychczas wykonywanych prac.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.