Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Finał 3. edycji konkursu FINAT #LABELicious 2022

Finał 3. edycji konkursu FINAT #LABELicious 2022

Zwycięzcy konkursu #LABELicious 2022. Od lewej: Gwen Calvo Suárez, Jorge Casterad, Alessandro Tomaghelli

Europejskie stowarzyszenie producentów etykiet FINAT podczas inauguracji tegorocznego Europejskiego Forum Etykiet we włoskim Baveno ogłosiło zwycięzców 3. edycji konkursu #LABELicious. Rywalizacja, skierowana do przedstawicieli młodego pokolenia, ma na celu zachęcenie ich do pracy w branży etykiet przez pokazanie, że ten sektor ma wiele do zaoferowania utalentowanym osobom, sprawnie poruszającym się w cyfrowym świecie projektowania graficznego.

Temat tej edycji rywalizacji został powtórzony – zadanie polegało na zaprojektowaniu etykiet i opakowań dla wprowadzanej na rynek fikcyjnej marki konsumenckiej o nazwie Genergise („należącej” do również fikcyjnej firmy Humandate). Uczestnicy konkursu mieli uwypuklić w swych pracach takie cechy promowanych produktów spożywczych i pielęgnacyjnych jak ich pozytywny wpływ na dobre samopoczucie wysportowanych, aktywnych i odpowiedzialnych starszych konsumentów.

Do konkursu nadesłano blisko 100 projektów. Zwycięzcami zostali: Gwen Calvo Suárez z Hiszpanii (kategoria Wzornictwo), Jorge Casterad również z Hiszpanii (kategoria Inteligentne etykiety) oraz Włoch Alessandro Tomaghelli (kategoria Zrównoważony rozwój). Prace można obejrzeć TUTAJ. Finaliści rywalizacji oprócz statuetek i nagród otrzymali także możliwość uczestnictwa w Forum, z czego skorzystali.

„Stowarzyszenia branżowe takie jak FINAT budują most pomiędzy przeszłością a przyszłością poprzez wspólne stawianie czoła bieżącym wyzwaniom. Wraz z pogorszeniem się strukturalnej sytuacji druku komercyjnego rynek młodych profesjonalistów w obszarze druku i etykiet, którzy ukończyli specjalistyczne szkoły i uniwersytety, znacznie się skurczył. A wraz z rozwojem sektora technologii cyfrowej zaostrzyła się rywalizacja firm o talenty. Z drugiej strony sektor etykiet, dzięki rodzinnej przedsiębiorczości, innowacjom i szybkiej cyfryzacji, ma wiele do zaoferowania kolejnym pokoleniom. Celem naszej kampanii #LABELicious jest zbudowanie łączności z sektorem edukacji w całej Europie, aby wykorzystać tę pulę talentów” – powiedział Philippe Voet, prezes FINAT.

Kolejna edycja konkursu zostanie ogłoszona tuż przed końcem lata, aby umożliwić szkołom w całej Europie włączenie jej do swoich programów nauczania.

Więcej informacji o konkursie na stronie www.labelicious.eu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.