Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / 2. konkurs na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch

2. konkurs na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch

Duże zainteresowanie, jakim cieszyła się pierwsza edycja Konkursu na projekt okładki książki uszlachetnionej w technologii 3D Touch, stanowi jeden z powodów, dla którego drukarnia Totem.com.pl wraz z firmami Konica Minolta oraz PC Print ogłaszają 2. edycję konkursu z pulą nagród wynoszącą łącznie 15 tys. zł. Prace konkursowe przyjmowane będą do 29 sierpnia br. (liczy się data otrzymania prac przez organizatora). Ogłoszenie wyników planowane jest na dzień 14 października br. podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna.

„Sukces pierwszej edycji konkursu był dla nas zaskoczeniem. Otrzymaliśmy 100 zgłoszeń, wiele z nich zachwycało wysokim poziomem artystycznym i kreatywnością w zastosowaniu cyfrowych uszlachetnień okładek. Osiągnęliśmy cel, który postawiliśmy przed konkursem – zainteresowaliśmy projektantów okładek innowacyjnymi możliwościami w zakresie uszlachetniania mówi Michał Rejnowski, prezes drukarni Totem.com.pl. – Konkurs okazał się dobrym sposobem na promocję technologii 3D Touch, czyli cyfrowego wzbogacania druku lakierami 2D i 3D oraz metalizowanymi foliami. Zmotywowani powodzeniem konkursu postanowiliśmy ogłosić go również w tym roku”.

Mateusz Woźniak, dyrektor Działu Rozwiązań Produkcyjnych w Konica Minolta Business Solutions Polska, dodaje: „Konkurs to doskonały sposób na pokazanie ogromnego potencjału w tworzeniu różnego rodzaju tekstur potęgujących doznania sensoryczne, wpływające na percepcję produktu, jakim jest książka. Dzięki zastosowaniu uszlachetnień z wykorzystaniem systemu MGI JetVarnish 3D z oferty Konica Minolta okładka książki może zyskać nowe walory – na poziomie estetycznym, artystycznym i sensorycznym, skutecznie podnosząc jej atrakcyjność wizualną”.

Konkurs, do którego organizacji dołączyła firma PC Print, wyłączny przedstawiciel firmy Leonhard Kurz w Polsce, ma charakter otwarty. Mogą wziąć w nim udział zarówno osoby prawne (np. wydawnictwa), jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, jak również osoby fizyczne, w szczególności studenci kierunków artystycznych oraz osoby zajmujące się projektowaniem graficznym zawodowo i amatorsko.

Aby wziąć udział w konkursie należy zaprojektować okładkę dowolnej książki (rzeczywistej bądź fikcyjnej) z uwzględnieniem uszlachetnień wykonanych w technologii 3D Touch, z wykorzystaniem systemu MGI JetVarnish 3D z oferty Konica Minolta. Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać wizualizację okładki z zastosowanymi uszlachetnieniami, jej projekt, właściwie zaprojektowane maski z uszlachetnieniami, a także wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia. Poprawnie zaprojektowana okładka powinna zawierać wszystkie elementy, które stosuje się na okładkach książek – oprócz autora i tytułu, takie jak nazwa wydawnictwa, kod ISBN, etc. Szczegółowe informacje dotyczące zasad konkursu zawarte są w jego regulaminie.

Jury wyłoni trzech zwycięzców – głównego, który otrzyma 5 tys. zł oraz zdobywców 2. i 3. nagrody (którzy otrzymają odpowiednio 3 i 2 tys. zł). Przewidziano także pięć wyróżnień (po 1000 zł każde). Najważniejszymi kryteriami branymi pod uwagę przy ocenie zgłoszonych projektów będą wartość artystyczna projektu, zgodność z zasadami projektowania i kompozycji okładek książek, siła przekazu, a także oryginalność zastosowanych rozwiązań graficznych i uszlachetnień.

Organizatorzy podkreślają, że konkurs jest nie tylko promocją technologii 3D Touch, ale stanowi także formę wsparcia młodych, zdolnych grafików. Jednym z istotnych celów konkursu jest także szeroko pojęta edukacja w zakresie przygotowania plików do druku pod kątem zaplanowanych uszlachetnień cyfrowych z wykorzystaniem systemu MGI JetVarnish 3D. To dzisiaj niezbędne umiejętności projektantów okładek. W dobie, gdy sprzedaż książki w dużej mierze zależy od jej atrakcyjności wizualnej, wygląd okładki ma istotne znaczenie, a zastosowane uszlachetnienia w znaczący sposób podnoszą jej wartość i wzbudzają zainteresowanie potencjalnego czytelnika.

Więcej na temat konkursu, jego regulamin i kartę zgłoszenia można znaleźć TUTAJ oraz TUTAJ.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nowa edycja raportu drupa Global Trends, uznawanego za barometr biznesowy dla branży poligraficznej i opakowaniowej, jest już dostępna. Publikacja powstała na podstawie ankiety, którą na zlecenie targów drupa przeprowadziły wiosną 2022 r. dwie firmy (brytyjska Printfuture i szwajcarska Wissler & Partner). Wzięło w niej udział ponad 500 menedżerów reprezentujących drukarnie oraz producentów i dostawców maszyn i urządzeń z całego świata. Raport dostarcza cennych informacji na temat trendów technologicznych, rozwoju rynku, planów inwestycyjnych. Jego pełna wersja jest dostępna odpłatnie TUTAJ, natomiast w numerze 9/2022 „Świata DRUKU” znajdą Państwo przegląd najważniejszych wniosków zawartych w badaniu.

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.